Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudom multiméterrel...

Hogyan tudom multiméterrel egyszerüen ellenőrizni, hogy eljut-e az áram a bojler fűtőszálára? Lámpa világít, de csak langyos a víz.

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb árammérést végezni, amikor bekapcsolt állapotban van a bojler. Tudod, ahogy tanultuk. A fogyasztóval sorba kell kötni az Amper mérőt. Kell hozzá egy plusz vezeték (a multiméterén kívül), 2 végén banándugó. Csak óvatosan, mert a 230V nem játék!

20A-es méréshatárral bíró műszerrel kísérletezz, ha 2kW-nál nagyobb a bojler teljesítménye.

2013. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyszer_ű_en. Azazhogy: tápkábelre egyik vezeték, másik a fűtőszálra. De ez rettentő bajos, mert ahhoz szét kell szedned az egészet. Azzal többet árthatsz, mind amennyit használsz. A lámpának ehhez elvileg semmi köze, csak állapotjelző. De nálunk is sokáig tart, mire felmelegszik a víz, lehet, hogy csak idő kell neki. Ha nem: hívj gázszerelőt. Ahhoz képest nem drága, hogy lesz tőle meleg vized. De előtte azért gondolkodj... Mit állítottál el...
2013. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi van ha fűtőszál helyett egy villanykörtét kötök? Az nem mutatja meg? Amúgy próbáltam a multiméter szakadásvizsgálót így összerakva rátenni a fűtőszálra, nem sipolt.
2013. máj. 30. 19:11
 4/13 A kérdező kommentje:
Kettő éve én pucoltam ki a bojlert, akkor cseréltem fűtőszálat is, de nem volt különösebb gondom vele, felírtam mi hol volt aztán kész. Amúgy ez villanybojler.
2013. máj. 30. 19:16
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Miért ódzkodsz az áramméréstől?

Amúgy, ha nem sípol a szakadásvizsgáló, az már félig-meddig biztos jele annak, h megszakadt v megnyúlt a fűtőszál. Egy 2kW-os bojler fűtőszál ellenállásának 20 ohm körül kell lennie. Erre pedig már megszólal a műszer.

2013. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha langyos a víz, akkor fűt is.

A vízkő egy fél év alatt is úgy belepi a fűtőszálat hogy el se hinnéd.

Ha a legutóbbi karbantartáskor nem cseréltél anódot, akkor ismét pucolhatod a készüléket.

2013. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Óckodom, mert nem értettem, hogy hogyan is írtad. Mért kell még egy szál vezeték, mikor a multiméternek is kettő vége van. Ha van kedved leírhatod részletesen.

Amúgy megpróbáltam izzóval, az világitott mikor hozzáértettem a drótsarukhoz.

2013. máj. 30. 20:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogy az utólsónak is írjak valamit, azért langyos a víz, mert már nem fűt, de fűtött mikor még jó volt.....
2013. máj. 30. 20:10
 9/13 A kérdező kommentje:

Kicseréltem a fűtőszálat. Már fűt, másfél évig ment el, vajon miért? Képek:

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 31. 10:33
 10/13 anonim ***** válasza:
A "jó minőségű" víz miatt. :( Érdemes szűrőt tenni a bojler elé.
2013. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!