Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudom multiméterrel...

Hogyan tudom multiméterrel egyszerüen ellenőrizni, hogy eljut-e az áram a bojler fűtőszálára? Lámpa világít, de csak langyos a víz.

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 18:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Kísérletezd ki, melyik az a hőfok, ami még elegendő az egész családnak. Annál melegebbre ne állítsátok.


Minél melegebbre van állítva, annál jobban igénybeveszi a fűtőszálat. Hiszen annál jobban vízkövesedik. És annál többet megy egyhuzamban.


Jah! Villanyt is megtakarítasz! (hidegebb tárolónál kisebb a hőleadás)

2013. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha nem sípolt a szakadás vizsgálód, akkor meg van a hiba, de azért egy csiszoló papírral, vagy vászonnal csiszold meg a fűtőszál saruit. Azt tudod, hogy le kell tesztelni a műszert, mielőtt szakadást méretsz vele? (A műszer kábellel is lehet baj.)A két tapíntó csúcsot érintsd össze. Ezt Ohm méréskor is meg kell tenni, már csak azért is, mert a műszer kábelének is van ellenállása, és ha pontos eredmény kell, akkor azt is bele számoljuk.
2013. jún. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha a lámpa világít, akkor két dolog lehet, ami miatt nem fűt a fűtőszál. Vagy megszakadt benne a szál, vagy elégett a sarunál, de mivel a szakadás vizsgálatod a műszer szerint negatív, (azért a műszer tapintó csúcsait ellenőrzés képpen mindig összeérintjük. Tedd te is)tehát a fűtőszál a hibás. Azért kapcsold le a megszakítóját, vedd le a sarukat, majd csiszold meg egy kicsit, próbáld le a műszered ahogy írtam, majd újból nézd meg szakadás vizsgálattal. Ha negatív az eredmény, akkor egyértelmű a hiba.
2013. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!