Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Páraelszívóból IKEA termék...

Páraelszívóból IKEA termék vagy Candy? (sürgős)

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, melyiket válasszam. :-o

- Mindkettőre 5 év garancia van. (nem tudom, melyik érvényesíthetőbb jobban, ha gond lenne)

- Mindkettő nagy teljesítményű, papírforma szerint a Candy nagyobb légelszívási tejesítménnyel bír, de mégsem A kategóriájú, mint az Ikea-s. (ezt nagyon nem értem, hogy lehetséges)

- Candy olcsóbban jön ki, mivel ahhoz mindent hozzá adnak, az Ikea-shoz még meg kell venni a csövet, a szénszűrőket.


Ikea-s:

MATTRADITION

Energiahatékonysági osztály: A kategória

Elszívási kapacitás kivezetett állapotban: 552 m³/óra.

Elszívási kapacitás visszakeringető módban: 398 m³/óra.

Zajszint maximális elszívómódban: 65 dB (A).

A motor teljesítménye: 210W.

54.990 Ft + 10.990 Ft + 4.990 Ft = 70.970 Ft


Candy CVM 670 LX 60cm

Energiahatékonysági osztály: D kategória (D, B, C)

Maximális szívóteljesítménye (kivezetve) 750 m3/óra

Levegővisszaforgató maximális teljesítménye 520 m3/óra

Maximális zajszint 68 dB

Teljesítmény (W) <1000 W

50.000.- Ft (körül mozog)



2018. nov. 23. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha otthon a konyhában, akkor én az IKEA elszívót választanám mert kisebb a zaj s az átlag otthoni igényeknek bőven megfelel. Még egy fontos szempont: IKEA nagyvonalúbb a garancia vállalásában.
2018. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"IKEA elszívót választanám mert kisebb a zaj "


Nem szabad bedőlni a papírformának.

Neten kell rendelni, kipróbálni, ha nem tetszik, akkor visszaküldeni.

Nekem is volt olyan amit a papíron alacsony zajszint miatt választottam. A falon meg úgy kerregett mint egy hegesztő trafó. Kicserélték ugyanolyan típusra, de az is hangos volt. Így egy másikat választottam, ami az adatlapja szerint hangosabb volt, de a valóságban teljesen korrekt, azóta is az van a konyhában.


A candy nagyobb motorral alacsonyabb fordulaton ígéri ugyanazt az áramlást, ez így leírva pozitívnak tűnik.

A gyakorlatban nem tudom hogy hozza amit ígér.

2018. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyet , ez nagyon jó.

[link]

2018. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as!

Valamit nem jól olvastál, vagy benéztél, mert nem porszívót kerestem, hanem páraelszívók között kerestem döntést.


Mellesleg a Candy mellett döntöttünk.

2018. nov. 26. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!