Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem használják az...

Miért nem használják az emberek az automata fényerőt okostelefonon?

Figyelt kérdés
Moziban mikor a nézők az előzetesek (rosszabb esetben a film) alatt, ha előkapják a telefont, majd kiba°ss°za az ember szemét. Százezres, brutális teljesítményű készülékekkel mászkálnak, de debilek ahhoz, hogy a fényerőt ne maximumon tartsák a koromsötétben.

2019. júl. 31. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Iagazd van. Én pl: a műltkor hangsan rászóltam a moziban a pasasra, hogy tegye le a mobilját, mert vakít a fény a sötétben. Lapulva eltette. A gond nem az, hogy nem használják az automata fényerőt, hanem az, hogy az illemszabályokat már nem tanítják senkinek. Moziban nem illik mobilt használni. AHogy bankban sem, orvosnál sem. De ma már senkit nem érdekel, ha másokat zavar vele
2019. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Nekem mindig be van kapcsolva, sosincs vele baj. Ha sötét van, 1-2 mp és leveszi a fényerőt, világosban ugyanennyi ideig tart neki feljebb venni. Ha meg nem elég vagy túl sok, akkor egyszerűen fel/lehúzom, ehhez nem is kell kikapcsolni az automatát.
2019. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Tudom, akinek nem inge... Én szimplán nem szeretem, ha váltogatja a fényerőt, mert legtöbbször sokkal lejjebb veszi, mint amit én szeretnék. Ritkán megyek moziba, de ha megyek, akkor a terembe lépés előtt az az első, hogy leveszem a fényerőt. Bár sosem szoktam elővenni a telefonom a terembe.
2019. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Én nem szeretem az automata fényerőt, mert sokszor nem jól állítja be, másrészt mikor utazok meg ahogy a fények is folyamatosan változnak, elég lassan követi az automatika. Majd én állítgatom ha szeretném. Moziban meg egyéb helyeken természetes, hogy leveszem a fényerőt,ahol zavaró, meg sötét van.
2019. aug. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mert olyanra allitom igeny szerint amilyenre nekem kell.

Mondjuk en moziba is 5 eve voltam utoljara, nem zavarok senkit a telefonommal.

2019. aug. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Wadmalac ***** válasza:

Én se mhasználom, éppen azért, mert mindig kisebbre veszi, mint ami nekem megfelelő, kéne bele egy százalékos manuális kalibráció, ami nincs.


De egyetlen mozdulat kézi módban levenni kisebbre.

Az simán illendőség kérdése, hogy ahol nem kéne, nem vakuzok vele, ez nem az automata fényerő ki- vagy bekapcsolásán múlik, hanem a használó jólneveltségén.

Én spec moziban stb. még ki is kapcsolom vagy "ne zavarjanak" módba, repülőmódba kapcsolom, de minimum lenémítom. Mert szerintem minimum olyan bunkóság moziban csörömpölni a hívással és hangosan telefonálni, mint ami zavarást az a kis fény jelent.

2019. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Alex Fly ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok a kivétel, mert nálam alap az automata.

Viszont moziban (és egyéb hasonló helyen) meg a repülőmód.

2019. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az automatának lehet manuális korrekciót adni, aztán az úgymarad a következő drasztikus Lux változásig. De az új rendszerek adaptiv fényerő szabályozása például meg is tanulja a szokásokat.
2019. aug. 1. 16:41
 9/17 Wadmalac ***** válasza:

"De az új rendszerek adaptiv fényerő szabályozása például meg is tanulja a szokásokat."


S10+ telefonnal egy-két hónapig próbáltam "tanítani" az automata fényerő szintjét ezen a manuális módon. Nos, nem nyert. A reklám és a megvalósulás sajnos nem ugyanaz.

Ha lenne egy vacak százalékos manuális állítás, többet érne.

Amúgy mai napig nem értem ,hogy miért nincs adaptív csengő-hangerő, sokkal fontosabb lenne. Akkor a moziban, a nagy csendben nem kéne némítani, magától kussolna.

2019. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó ilyen cucc ami hasznos volt az a Oneplus one cyanogen rendszere..

Én sem használom sem telefonon sem tableten, mert nem tud alkalmazkodni normálisan a környezethez. Pl ha videót nézek, magasabb fényerő kell, de nyilván ha a szoftver fényváltozást érzékel, akkor ismét visszaveszi. Így inkább szabályozom kézzel.

Az hogy valaki a moziban előveszi a telefont az pusztán illem... És nem automata fényerő kérdése.

2019. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!