Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia 2 tipusú telefonom...

Nokia 2 tipusú telefonom miért tölt szinte egész nap?

Figyelt kérdés

szinte egész nap a töltőn van....kb 40%-ról 100%-ig kb egy egész nap kell a feltöltődésig de miért


-gyári hibás lenne?,, mert nagyon melegszik kb 1 óra folyamatos használat után


-az akksija ugye 4000mAh asszem ezis hozzátesz a sok töltési időnek


(van egy másik teló annak 3300mAh az akksija és annak 2-3 óra 0-ról 100%-ra)


2019. aug. 10. 21:10
 1/5 anonim válasza:
81%

Hobbiból javítok mindenfélét és ez tipikusan akkor lehet, ha:

fél évesnél öregebb a mobil és már nem képes felvenni a töltést az akku (és ez igaz is lehet, mert úgy tudom a Nokia 2-t 2017 végefelé adták ki)

valamint, ha egy nagyon energiaigényes program zabálja az akkut (pl. vírus, vagy reklámprogram), de ez sokkal ritkább, mint az első.

2019. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
81%

Azt lefelejtettem, hogy ha melegszik is akkor ne töltsd, mert kigyulladhat, a családom egy ismerősének az éjjeliszekrényre olvadt rá a mobilja, szerencsére tűz nélkül.


Valamint igen, jól írtam, sajnos sokszor csak fél évig bírják az akkuk az okoskészülékekben.

2019. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Na azért ez a fél évig bírják az akkuk egy elég nagy... na jó... finoman szólva butaság.

Nekem 2,5 éves a Xiaomi telefonom és kb. ugyanannyi ideig bírja, mint újonnan. Volt előtte 3 kínai telefonom (Lenovo, ZTE) és azok is jól bírták (a ZTE évekig el volt dugva egy fiók mélyére tartalék telefonnak, amikor 2 év után megtaláltam még mindig nem merült le, be lehetett kapcsolni és volt még benne szusz bőven).

Én még soha nem olvastam, hallottam olyat, hogy egy telefon, tablet akkuja fél évig bírja. Ha veszel az ebayen egy utángyártott gagyit, akkor az esetleg, de egy eredeti, gyári simán bírja több mint egy évig.

Abban viszont igaza van egyeskének, hogy a Nokia 2 már min 1,5 éves és ha rendszeresen, naponta töltötted és 100%-ig vagy még tovább is töltőn hagytad, akkor előfordulhat, hogy az akku eddig bírta. Vagy próbáld meg másik töltővel, mert a töltő/kábel is lehet hibás. Egy gyenge minőségű (vagy régi, sérült, stb.) kábellel jóval tovább tart feltölteni, mint egy jóval.

2019. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
81%
Jó, az elterjedtebbek (Samsung,Apple stb.) tényleg jobban bírják, de találkoztam már több Asus, Lenovo-val, amik bizony alig bírták fél évig, de gyanítom, hogy ebben a rossz töltés is szerepet játszhatott.
2019. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1. a telefon max 1 éves lehet

2. Amikor melegszik akkor nincs töltőn

2019. aug. 11. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!