Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » GSM boltban megéri telefont...

GSM boltban megéri telefont venni?

Figyelt kérdés

Árukeresőn szoktam vásárolni mindig de telefonnál egy kicsit trükkösebb a dolog. Ugye nem véletlen olcsóbb 50-70 ezerrel mint mondjuk a media marktben, ezekhez nincs gyári garancia...

Nos hogy őszinte legyek gondolkozom mi legyen... Soha nem volt gondom a telómmal, soha nem kellett szervízbe vinni meg ilyesmi. Szóval EDDIG nekem a garancia csak egy papír volt, soha (szerintem más terméknél se) éltem a garanciával. Most 3 évre kezdett eléggé belassulni a telefon és vagyok csere előtt.

Ha figyelek a dobozon a matricára, az IME kódok stimmelnek, van benne magyar nyelv + simkártyámat felismeri (ezeket helyben nyilván ki lehet próbálni remélem, legalábbis a mostani telómnál utánvétes volt szokásosan és a csávóka még segített is :D) szóval ha minden klappol csak a garancia kb kuka akkor megéri nem?

Az 1mobil-ról néztem ki ott a legolcsóbb és 5 ezer értékelés van árukeresőn és 99% jó szóval igaziból bízok bennük. Valakinek tapasztalat? És ne ilyen előítéleteket írjatok meg stb hanem valami tapasztalat/véleményt. Kitalált meséket most nincs kedvem olvasni :)

Fun fact: direkt megkerestem a mostani telóm számláját és megnéztem honnan vettem, akkor is árukeresőről. Nos ez a cég már eltüt xd Semmit nem találok róla és a honalpja sem tölt be. De a telefon tök oké, semmi gond nem volt vele, csak már lassú és régi :/ De mint vétel meg vagyok elégedve viszont fura így belegondolni lehet a garanciát ki se tudtam volna használni mert nincs cég nem is tudom mióta :D

Még egy kérdés, mire jó a gyári garancia? Minden hiba miatt bevihetem és megcsinálják ingyen? (Soha nem volt gyári garim azért érdekel) Ha betörik a képernyő megcsinálják?

Itt igaziból a gsmeseknél sem tudom mire szól a garancia, mert karc és törésre nem. Igaziból gyári hibára ha meghal magától vagy ilyesmi de igaziból ez nagyon kis % én nem is ismerek ilyet akivel történt volna. Igaziból 14 napig el lehet állni szóval az jó, annyi idő alatt meg csak látod jó e minden vagy vannak gondok...

Szóval ti hogy vagytok ezzel?



2019. aug. 17. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hat en kb 4-5 eve vettem huawei p9 liteot gsm netes boltbol. Soha semmi baja nem volt, gyari folia van rajta ami mai napig tokeletes. Ugyan az a gyari flip flop tok van rajta. Sokat kibirt az a telefon, most apukam nyuzza aki traktoros. Nem bantam meg a vasarlast.

De iden egy huawei mate 20 pro uveget osszetortem,

2019. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

A gyári garancia is csak azt takarja, ami nem a te hibád. Szóval ha betörik a képernyő, mert leejtetted, akkor az már nem garis. Szóval csak azt csinálják meg ingyen, ami nem a te hibád.


Huhh ez nehéz kérdés... Én is majdnem 1mobil-ról vettem egyébként telefont nemrégiben. De végül nem, mert meggondoltam magam. :D De nem az a lényeg. Hát igazából ha egy telefon 50-60 ezerrel olcsóbb, mint a többi helyen, de viszont elvileg megbízható az oldal, akkor lehet megéri. Mármint, ha baja is lesz a telefonnak, és ki is kell fizetned a javítást, csak nem lesz 50-60 ezer a javítási költség. Szóval lehet még úgy is olcsóbban kijönnél vele. Igazából én régen sosem figyeltem, hogy honnan veszek telefont, de sosem volt bajom egyikkel sem. Mármint csak ez a tipikus vacak akksi egy idő után, lefagy, stb. De az ilyenek nem garanciásak, szóval igazából ez mindegy.


Szerintem addig érdemes olcsóbban megvenni, ameddig nem jársz pórul. :D Mármint ha egyszer tényleg baja lesz a telefonodnak, és ugye nincs garancia, akkor majd az utána levő telefonodnál jobban meggondolod, hogy gyári garanciásat veszel-e. Én speciál sosem foglalkoztam vele, és eddig még egyik telefonommal sem volt soha baj. Így utólag visszanézve, fogalmam sincs, hogy gyári garanciásak voltak-e a régi telefonjaim. Mondjuk az 50-60 ezerrel olcsóbbat egy kicsit sokkalom. Mindenesetre, ha ennyivel olcsóbban hozzátudsz jutni egy telefonhoz, akkor lehet megéri, mert ha baja is lenne, nem annyi lenne a javítási költség.

2019. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon el vagy tévedve a gsmmel kapcsolatban😂 De ügyesen használod a googlet keress csak tovább :)

Jó tudni legalább semmivel sem jobb az egyik garancia mint a másik :D Gyakorlatilag semmi értelmük. Igaziból így szerintem jobban megéri tényleg...

Amúgy végül miért nem rendeltél az 1mobiltól?

2019. aug. 17. 01:07
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
A garanciás dologba "belekötnék"😅 Ha GSM-es garanciád van, akkor tényleg csak azt javítják ingyen, ami nem a te hibád. De ha például gyári garanciával veszel telefont, akkor a garancia idő alatt azt is ingyen javítják, ha ripityára töröd a kijelzőt.
2019. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most akkor melyik? Mert kicsit elképzelhetetlennek gondolom hogy garanciásan javítsák hogy én betöröm xd És ilyenkor 1 vagy 2 évig minden karc és törés után vihetem vagy mi? Xd

Inkább beázás vagy valami más telefon hibára alkalmas nem? Ha én hülye vagyok és betöröm ők ingyen nem csinálják meg tuti... Inkább olcsóbban nem? Az reális

2019. aug. 17. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs gyári garanciád, nem csinálják meg ingyen, ha valami olyan történik a telefonnal, amit te csináltál. Ennyi. És gyári garanciát GSM-ben biztos nem kapsz
2019. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Joell ***** válasza:
Van ahol igen s van ahol nem...mien telot mennyiert.?
2019. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1mobil és note 9 180k media markt 250k
2019. aug. 19. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!