Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért lassul be a telefon,...

Miért lassul be a telefon, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

2,5 évvel ezelőtt vettem a Vodafone-nál egy Samsung Galaxy j5(2016) típusú telefont.

Felhasználási területek: telefon, sms, facebook, messenger, gmail, whatsapp, waze. Néha googlemaps navi.

Azt vettem észre, hogy újkorában penge tűéles gyorsasággal indult és működött minden funkció, majd ahogy telt az idő, néha, nem tudom másképp kifejezni, sokat "gondolkodik". Ez vezetés közben egy Waze indításakor pl több, mint kellemetlen. Az ilyen "beúszó" "legördülő" menük is akadoznak, darabosabbak, mint eleivel.

Pedig: nem játszom rajts, nincs telerakva applikációkkal, a frissítéseket megcsinálja, nincs tele a tárhely képekkel, a készülék karbantartása funkciót párnaponta lefuttatom, a nem használt appokat lezárom stb.

Érdekes, hogy amitől jobban féltem, hogy az akksi gyenge lesz, ez nem következett be. Alig gyengébb, mint újonnan. A kérdés az, hogy a fenti problémáknak mi az oka, illetve mit kellene tennem, hogy ne akadozonjon és darabosodjon a telefon?


(Tokban van, megvigyázott, megkímélt, sosem leejtett telóról beszélünk)



2019. aug. 19. 11:58
 1/8 anonim válasza:
alapból így vannak ezek tervezve... pár év és tönkre mennek. DE! Érdemes ujra telepiteni az egész telefont, vagy PL: Clean Master-t használni 2 naponta ÉS szabad tárhelyed legyen! az fontos!
2019. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Processzor túlmelegedési probléma is közre szokott játszani, operációs rendszer és a programok amiket használsz, azokat időnként frissíteni kell, vagy esetleg valami vírus vagy érdekesen működő álprogram van a telefonon, ami bénítja ezeknek a programoknak a zavartalan működését.
2019. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A J széria eleve alsókategóriás telefonokból állt, nos ennyi idő alatt sajnos belassulnak ezek a készülékek. A Facebook és a Messenger sok RAM-ot igényelnek, így azt ajánlom, hogy minimum a Facebook-ot cseréld le Facebook Lite-ra. Éjjel tartsd kikapcsolva, ez kíméli az erőforrásokat. Gyakran az újraindítás is segít.


Amiket felsoroltam, nálam működtek.

2019. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Facebook böngészőből
2021. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es, de már egy éve másik telóm van.
2021. aug. 22. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak hogy ne terhelje a telefont 😀
2021. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen telód lett ha szabad tudnom
2021. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Samsung A40. Tavaly májusban vettem. Vodafüggő. Egyelőre jól muzsikál, de szerencsére mivel régi előfizető vagyok így kőkemény húszezer forintomba került. Ha véletlen ezzel lesz valami, nem fog fájni kicserélni.
2021. aug. 23. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!