Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz hogy Ha bajban vagyok és...

Igaz hogy Ha bajban vagyok és nem tudom felhívni a rendőrséget az oldalsó gombot meg a hangerőt kell egyszerre nyomni, vagy az oldalsót 5x?

Figyelt kérdés
2019. aug. 30. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A telefonod típusától függ, és nem is biztos, hogy alapból be van ez a funkció kapcsolva. Túrd át a beállításokat, és kapcsold be, ha gondolod.
2019. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tehát létező "ügy"? azt hittem, csak kitalálta valaki. mi a neve ennek a funkciónak?
2019. aug. 30. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Vészhelyzeti SOS a neve. Minden gyártónál más a funkciója és máshogy kell aktiválni. Pl. a Huaweinél a bekapcsoló gombot kell 5x megnyomni és csak az előre beállított kontaktokra küld értesítést.
2019. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Rendszerfüggő, MIUI (Xiaomi) rendszeren van ilyen funkció, "Emergency SOS" elnevezésre hallgat, ötszöri gyors bekapcs gomb megnyomása után üzenetet küld a lokális helyzeteddel a megadott kontaktoknak hogy bajban vagy, és pár percenként újra elküldi a mobil aktuális helyzetét, addig amíg ki nem kapcsolod.
2019. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A régi Samsung Galaxy S III telefonomon találkoztam ezzel a funkcióval a beállításokban, a nevére nem emlékszem. A két hangerő gombot kellett nyomva tartani hozzá, és a vészhelyzet esetére kijelölt névjegyeknek küldött képeket (az első és hátsó kamerával készítve is).
2019. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a helyzetet hogy küldi el? smsben? és mit érdemes megadni, a 112-t? s ők megkapják a helyzetet? vagy családtagnak szol? ha igen ők bármilyen telefonon megkapják vagy csak mobilon smsben vagy csak androidon? vagy az hogy van, mi a feltétel a fogadó oldalon?
2019. aug. 30. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Szimpla SMS-ben küldi, generálva egy linket a lokációddal. Csak rákattint a fogadó, és egyből mutatja a helyzetét.


Családtagokat/barátokat ajánlott megadni, első alkalommal fel is ajánlja hogy küldjön-e a kijelölt "vészhelyzet kontaktoknak" egy értesítő SMS-t, hogy kijelölted őket, így a jövőben tudhatják hogy mi is történik.

112-re nem hiszem hogy működne, bár nem tudom pontosan.

2019. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem és apa van megadva, azért ők, mert a férjem a leginkább illetékes ilyen esetben, apa pedig szinte mindig telefonközelben van, tehát ő meg nagy valószínűséggel észreveszi az üzenetet.
2019. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jé, az enyémen is vagy van, vagy nincs (alább: szolgáltatófüggő):

Safety assistance

Set the device to send a message to recipients in an emergency. Press and hold the Volume up button and the Volume down button for 3 seconds to send the message.

• Edit emergency message: Edit the message that will be sent when you are in an emergency.

• Send emergency pictures: Set the device to take photos and send them along with the message to the recipients.

This feature may not be available depending on the region or service provider.

• Message interval: Set an interval for resending the message.

• Emergency contacts: Select or edit the recipients for the message.

2019. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!