Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jófogáson hirdetek egy iPhone...

Jófogáson hirdetek egy iPhone 7-est, és random rámírt egy nő, hogy küldjem el neki, előre utal. Mennyire lehet átverés?

Figyelt kérdés
Teljesen angolul ment az egész. Megkérdeztem, miért pont egy magyar oldalon keres HASZNÁLT iPhonet, mire azt válaszotla, hogy ez a legolcsóbb. Elvileg Észak Afrikában van valami önkéntes melón és oda kellene neki küldeni a telefont. Azt mondta whatsappon keressem. Küldött egy számot, hozzá is adtam whatsappon, egy hófehér nő van kirakva háttérképnek. Elvileg előre elküldi nekem holnap a telefon árát+ a postaköltséget.. Nem igazán tudom ezt most hova tenni, mik lehetnek ennek a történetnek a buktatói?

2019. szept. 10. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus Nigériai csalás, a kulcsszavakból ítélve te is rájöttél.
2019. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Ha elkuldi, te is kuld el, ha nem akkor nem..mi itt a gon
2019. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Tök egyszerű, a csalók nem szoktak fizetni. ELŐBB megvárod a pénzt, és ha az már a számládon van, akkor elküldödd a cuccot. ha nem jön pénz, akkor nem küldöd a cuccot.
2019. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Elvileg előre elküldi nekem holnap a telefon árát+ a postaköltséget."

Nem fogja utalni, a tipikus történetnek itt a vége. Tájékozatlan balekokat behúznak hamis utalási bizonylatok megmutatásával, és a balek erre belelkesülve elküldi a cuccot (mert a balek nem tudja, hogy a valódi utalás hamar megérkezik és meg is nézheti a számláján, és elhiszi a csalónak) Kb. ez szerepel az ismert esetleírásokban.

2019. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne postázd neki! Ő küldjön előbb pénzt vagy valahol talizzatok. Persze magyarországon van a legolcsóbb iPhone.. mintha angliába magasabb lenne az ÁFA tartalom..
2019. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Mennyire lehet átverés?"


100%-ban átverés.

2019. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Elvileg előre elküldi nekem holnap a telefon árát+ a postaköltséget."


Akkor nincs más teendőd, csak megvárnod hogy a pénz már a számlaegyenleged összegét gyarapítja. Ennek a hivatalos módja az, hogy online lehérdezed a bankod webwes felületén.

Minden egyéb más eset oda vezet, hogy a következő kérdés arról fog szólni, hogy szerezhetnéd vissza a pénzed, vagy telefonod.

A posta oldalán egy találomra kiválasztott országba nekem sima küldeményként 14 ezer, nemzetközi elsőbbségivel 29 ezerre jött ki. És nem is könyvelt küldemény, azaz ha eltűnik valahol útközben, akkor nagyon sajnálják. Ennyit az olcsóságról, ez alapból $100.

2019. szept. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ha nem utal nem küldöd. Onnan pedig hogy szabályosan elküldöd a megadott címre téged nem terhel felelősség ha az úton elszórják. Viszont tehetsz rá biztosítást de ne téged terheljen. Fizessen mindenért ő.
2019. szept. 11. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Átverés de nagyon .
2019. szept. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fogadjunk hogy nem jött pénz.
2019. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!