Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S10+ vagy...

Samsung Galaxy S10+ vagy Xiaomi Mi9 (T Pro)?

Figyelt kérdés

Ki milyen érvet/ellenérvet tud felhozni a 2 telefonnal szemben?

Én jelenleg a Mi9-et tartom ésszerű döntésnek, de kíváncsi vagyok ki mit mond, miért éri meg 100 ezer forinttal többet fizetni egy Samsungért? Mert jelenleg egyedül a csepp- és porállóság az amiben jobb szerintem, de az eleve nem lényeges tudás, 100 ezret meg messze nem ér meg.

A másik kérdésem pedig, hogy ha Mi9-re esik a választás, akkor mi a különbség a Mi9 és a Mi9 Pro között, mert a specifikációkban nem nagyon találtam semmit, amivel többet tud, cserébe van valami kiálló bizbasz a tetején, gondolom a kamera, viszont hátlapi kamerákban mintha rosszabb lenne, mint az alap modell.



2019. szept. 11. 13:34
 1/8 A kérdező kommentje:
A T Pro-ban annyi még a pozitívum, hogy vissza került a jack dugó, de ez nem mérvadó, ha ezen múlik rendelek Aliról jack->Type C átalakítót.
2019. szept. 11. 13:36
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az S10+ fotózása, videózása sokkal jobb, főleg a képstabilizálás révén.

Kérdés, hogy kinek ér meg ez ennyi plusz pénzt.

2019. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, úgy gondolom profi fotó készítésére profi fotósnak van szüksége, egy profi fotósnak meg profi fényképezőgépe van nem egy “szar” telefonnal fotóz, szóval nekem ez nem éri meg. Viszont keresgéltem még telefonokat, mi a helyzet OnePlus 7 Pro-val? Az mindet felülmúlja?
2019. szept. 11. 15:10
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Spec nálam a Oneplust kiüti a drótnélküli töltés hiánya, a jack hiánya, a vízállóság hiánya.

A notch sem tetszik, a kijövő szelfikamera meg élettartam-problémákat okozhat.

2019. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, én szerencsére se nem promóter, se nem modern kori csicska gyerek nem vagyok hogy agyba főbe szelfizzek, ha azt mondom havonta egyszer van használva, még lehet hogy sokat is mondtam vele. A notch engem különösebben nem zavar, sem pedig a vízállóg nem zavarna, ha nem kerülne ennyibe. Köszönöm, hogy ezt elmondtad, mert ezt észre se vettem eddig.
2019. szept. 11. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha a MediaMarktba összehasonlítod a két telefont, akkor érezni fogod mi a csúcs és mi a középkategória. És tudom, hogy S10+ mellett döntenél.
2019. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerinted az iPhone annyival jobb mindennél, mint amennyivel drágább? Nem. Az emberek azért veszik meg, mert nekik ez tetszik. És persze nem mellesleg jó is. A Samsung Galaxy S10-re sincs szüksége mindenkinek. Sőt, merem állítani, hogy egy Xiaomi Mi 9SE is alkalmas minden feladatra, amire a Galaxy S10. És valójában nagy sebességbeli különbség sincs. Szóval ennyit erről. Olyan ez, mintha próbálnál összehasonlítani egy új BMW 320i-t egy Hyundai i40-nel. Valójában mindkettő jó, és mindkettő tökéletesen megfelel családi autónak, munkaeszköznek, meg úgy bármire amire autót szoktak venni az emberek. Csak az egyik 2x annyiba kerül, mint a másik. És ennek ellenére van, aki a drágábbat venné a sok apró extra miatt, amivel többet nyújt a másik autónál. Na meg a BMW név jobban cseng, mint a Hyundai.


Egyébként azt a telefont vedd, amelyikre van pénzed, és amelyik jobban tetszik, vagy amelyiket megszoktad és jobb tapasztalatod van vele.

2019. szept. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nekem elég rendesen ki van használva az S10+.

Főleg melóban.

Mondjuk nem tudom, hány hónap után venném észre, ha megdöglene a szelfikamera, az spec nekem lényegtelen alkatrész.

A dual SIM révén hurcolja a privát és a melós kártyát is.

Minőségbiztosítási témákhoz nagyon kell a jó fotózás, makró, rossz fényviszonyos nagy fotózás, néha a jó videó is.

A teljesítmény révén a bonyolultabb munkadarab 3D modelleket ezen nyitom meg, mert ez meg sem röccen attól, amitől a pc megáll mint a szög.

A drótnélküli töltés kíméli az USB portot.

A 128 GB tárhely már most, 4 hónapos telóval több mint félig van, úgyhogy a tárhely méret is fontos nálam.


Az IP68 olyan dolog, hogy lehet mondani, hogy nem kell, egész addig, amíg megtörténik a kis baleset, ronggyá ázás zivatarban, ügyetlen pocsolyába ejtés stb. Na olyankor meg marha jól jönne, ha lenne. Szóval kell és kész.


És akkor ehhez jön a nem feltétlenül szükséges luxus rész, ami nélkül lehetne élni, csak nagyon más érzés, a gyönyörű képernyő, amin már tényleg élvezetes videót nézni, a remek hangminőség, alapból is, hát még az AKG fülessel, a kényelmes menü, a jó testreszabhatóság, a sok szoftveres kényelmi funkció, a képernyős ujjlenyomat-olvasó kényelme, az NFC-s fizetés, kis hobbifotózáshoz is alkalmas kamerák, sorolhatnám még.


Nekem ez a csomag megérte az árát.

Ha csak arra kéne teló, hogy telefonáljak, instára szelfizzek, ilyen-olyan játékokat nyomkodjak meg némi netezés, tutira valami olcsóbbat vettem volna.

2019. szept. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!