Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tele van az iPhone 6-os...

Tele van az iPhone 6-os telóm. Hogyan tudok felszabadítani tárhelyet?

Figyelt kérdés

Végigböngésztem több topikot, azt hittem egyedül vagyok a kérdésemmel, de sokan feltettek már hasonlót.


Nem szoktam letölteni, nem is tudok, nincsenek felesleges fájlok a telefonon (kivéve pár pdf), a fotók és a videók kb. 3,45Gb helyet foglalnak el a 16Gb-ból, mégis folyamatosan csökken/változik a tárhely. Keveset netezek, csak wifiről szoktam, nincs mobilnetem, és szinte minden lehetőség inaktiválva van. A sütiket és a gyorsítótárat töröltem, tegnap pedig elvégeztem egy szoftverfrissítést. De mivel 990Mb volt az új iOS (12.4.1), inkább letöröltem. A valós mérete 2,46Gb, de csak 990Mb jött le belőle – ezt én is furcsállom. Azt méginkább, hogy a jelenlegi rendszer miért foglal el 11,62Gb-ot!


Vagy az iPhone nem tud számolni vagy én! Ha csak a fotókat, a videókat, és a rendszert adom össze, akkor:


fotók: 2,27Gb

videók: 1,18Gb

rendszer: 11,62Gb

összesen: 15,05Gb


16Gb–15,05Gb=0,95Gb


Az iPhone tárhely pedig 1,68Gb-ot mutat az infókban. Ha pedig rácsatlakoztatom az iMac-re, ott az iTunes 7,76Gb szabad helyet mond.


Ezt érti valaki? Találkozott már valaki ilyen tárhely anomáliával?


Az megoldás lenne, ha iTunes-szal lementeném backup-ba az egészet, ledarálnék róla mindent, és visszamenteném a backup-ot?



2019. szept. 24. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt az segítene ha telefont váltanál. 2019-ben 16gb nevetségesen kevés. Minimum 32gb de akkor legyen bővíthető, vagy 64gb. Semmit nem tudsz csinálni.
2019. szept. 24. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kuka már az ilyen telefon, olyat vegyél ami bővíthető.
2019. szept. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16giga a probléma..csere 256-osra
2019. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:
Biztonsági mentést nézd meg, töröld, ha van.
2019. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
Jelenlegi rendszernek 11gb az sok. I8-on az ios 13 5Gb helyet foglal. . Szedd le a fotókat videókat és. Csinálj egy restoret, ha nem lesz elég hely
2019. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Képeket, videókat fel tudod tölteni ingyen a google fotókba. Aztán letörlöd a telefonról. Voilá, tárhely
2019. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Felesleges telefont váltanom. Lehet, hogy 2019-ben 16gb nevetségesen kevés, de tulajdonképpen nincs tele, nem kell folyamatosan leszednem a képeket róla, és keveset használom: a telefonálás mellett 1-2 kiegészítő dologra kell csak. Nem vagyok “kütüymán”, nem bújom folyamatosan, mint mindenki. Nem is akarok igazán azzal foglalkozni, hogy eladom, mennnyiért/kinek/mikor/hogyan, aztán meg milyet vegyek helyette, honnan/mennyiért… etc. Sok évig nem csináltam fiókot magamnak az App Store-hoz és az iCloud-hoz, idén megtettem. Nem kellett volna, mert csak megbonyolítottam a dolgot vele. Kilképtem, nem is használom. Azért van almás telóm, mert az asztali gépem is almás. :)


Morzsi007, ez jó ötlet, hogy a biztonsági mentést kellene törölni, de nem találom, hogy hol van. Megpróbálom azt, amit javasoltál, hogy leszedem a fotókat/videókat és csinálok egy restore-t.


Nem kell a Google fotótárt használnom, elférnek a fotók a gépemen is.


Köszi a hasznos tanácsokat!

2019. okt. 2. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!