Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Iphone telefonok miért...

Az Iphone telefonok miért ilyen drágák?

Figyelt kérdés
Most itt leszögezném, hogy ez nem egy provokatív kérdés, csak egyszerűen nem értem, hogy miért ilyen drága egy telefon, ami olyan hardverekkel van szerelve, ami kb. 3-4 éve volt menő. Vegyük példának az Iphone 8-at, ami kerül kb. 170 ezer forintba. Ennyi pénzért van benne 2 GB ram, 64 GB tárhely, egy sima 12 megapixeles kamera, és még sorolhatnám, nem is beszélve azokról a majdnem egy centis felső és alsó kávákról. Egy 70 ezer forintos Samsung, Xiaomi, Huawei és egyéb telefonon meg már Notch van, 4 GB ram bennük az alap már, 64-128 GB tárhely, dual vagy triple kamera, amiknek csak a fő kamera része simán eléri a 16-25 megapixelt, és akkor még vannak mellette mélység és egyéb érzékelő szenzorok is. Nem vagyok se android, se apple párti, csak ezt nem értem, hogy egy sokkal régebbi technológiával rendelkező telefon miért kerül ennyibe. Oké, hogy az iphone szoftvere megbízhatóbb, mint az android, de én csak ezért akkor se mondanék le egy normális hardverekkel rendelkező telefonról. Aki meg mindkettőt akarja egyszerre, az fizethet 300 ezret. Volt több éven át Iphone-om is, de az Ios sem nyújt számomra annyival többet, mint az Android, hogy ennyit kelljen fizetni érte.

2019. szept. 24. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem provokálni akarok, de az szar, én utálom, és persze volt is nekem, mert én menő vagyok és gazdag és bármit megvehetek, de MIÉRT OLYAN DRÁGA EZ A SZAR?! Jól van, Józsi...
2019. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a magyar piachoz van méretezve, a gyártónak pedig így áll össze a legjobban, miután nem is akar olcsó telefonnak látszani.

Legutóbb például csökkentek az eladások, amire az volt a gyártó válasza, hogy árat emeltek, végül így még többet is kaszáltak.

Az eladások csökkenése pedig nem nagyon érdekli őket, mert a kapcsolódó szolgáltatások egyre zsírosabban jövedelmeznek.

2019. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Mert a márkát fizeted meg.


Ez ennyire egyszerű, nem kell mögé többet látni.

2019. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a sok fanboy dragan is megveszi, akkor minek adjak olcson?

Az apple penzpolitikaja a legpofatlanabb.

Kepesek egy 5 dollaros alkatresz miatt megvetetni veled a 400 dollaros alaplapot. Meg a politikaba/emberi jogokba is volt pofajuk beleavatkozni.

2019. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nem provokálni akarok, de az szar, én utálom, és persze volt is nekem, mert én menő vagyok és gazdag és bármit megvehetek, de MIÉRT OLYAN DRÁGA EZ A SZAR?! Jól van, Józsi..."


Hát, 1-es, ha neked ebből ennyi jön le, akkor gratulálok. Én meg is indokoltam, hogy miért tartom drágának és szerintem miért nem éri meg, nem csak simán leszaroztam, mint a legtöbb ember.

2019. szept. 24. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak nekünk drága, USA-ban egy átlagembernek nem jelentős tétel havi 50 dollár egy telefonra.


[link]


Az Iphone-ok összeségében mindenben teljesen jók. Az Androidos telefonok közt is sok a remek hardver, azokkal a legnagyobb baj, hogy a Google adatgyűjtő infrastruktúrájának végpontjai, amik gyűjtenek minden személyes adatot, elvben csak azért, hogy a Google a vele szerződött hirdetők hirdetéseit pont a célközönségnek juttassa el, gyakorlatilag azonban a Google alapításában elég aktív volt a CIA és NSA, most is minden adat hozzájuk is megy. Persze ez átlagéletet élő embereknek, főleg fiataloknak ez nem olyan nagy gond. De mondjuk egy európai csúcstechnikával foglalkozó cég tervezőmérnöke már megfigyelési célpont. Az Apple-ről meg számos külső auditor jelentés bizonyította, hogy úgy tárolja az adatokat (eszközökön és felhőben is), hogy azokat nem tudja olvasni, visszafejteni.

2019. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked lehet, meg még sokaknak, különösen, amikor _csak_ a készüléket akarod megvenni, és lényegében semmire nem akarod használni az alapfeladatokon kívül, felhőszolgáltatásokra meg aztán végképp' nem, és természetesen csak egy iPhone nem annyira domborít, mintha TV/Mac/Watch/Ipad is van a közelben egy account-on.


Egy iPhone-ban mindent kifizetsz a gyártónak. A vasat, a K+F-et, az iOS fejlesztést, a hozzá kapcsolódó szolgáltatások „havidíját”, mindent. Náluk ezért pénzt kell fizetni (és nem keveset, meg kell hagyni). Az Androiidnál a gyártónak fizeted ki a vasat, az előállításánál szükséges K+F-et, és a Google-nek fizeted ki az OS-t és a hozzá kapcsolódó szolgáltatások havidíját. Előbbit pénzzel egyenlíted ki, utóbbit pedig a személyes adataiddal, amivel aztán a Google kereskedik. Hogy kinek melyik ér többet, azt úgy gondolom döntse el mindenki maga.

2019. szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Az Apple marketingesei nyilván a profit maximalizálására törekedtekb ezért úgy árazzák be a készülékeiket, hogy az a maximális nyereséget hozza. Persze adhatnál olcsóbban isb de minek? Nekik semmi előnyük nem lenne belőle, a végfelhasználók pedig -ahogyan az látszik- kifizetik érte a magasan tartott árat is. És nem mellékesen az árazás is erősíti az exkluzivitás mítoszát...
2019. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!