Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone XR-nél hogyan lehet...

IPhone XR-nél hogyan lehet megoldani hogy illetéktelen személy ne tudja kikapcsolni a telefont?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy pl. volt Samsung Galaxy-S 7-és nekem 2 éve, abban hogyha nem adtam meg a jelszót nem engedte kikapcsolni a telefont így tudtam volna riasztani hogy ha valaki netán ellopja, de az iphone XR, ( most vettem) és a legújabb IOS 13.2.2 szofver van rajta( ami elvileg szuperbiztonságos), nincs ez a funkció, megkértem egy ismerőst, hogy (ugyebár az ő arca eltér, ezért a face ID sem segít) hogy kapcsolja ki a telefont, nem kért a mobiltelefon semmi jelszót, gond nélkül kikapcsolta a haverom, tehát akkor egy tolvaj is ki tudja kapcsolni, és akkor mit sem ér a helymeghatározás!

2019. nov. 16. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Némely vírusvédelmi szoftvereket forgalmazó gyártónak van lopásvédelem elleni alkalmazása, nézd meg, hátha tud ilyet.

[link]

Keress rá App Store-ben a "steal" "stolen" "mobile security" szavakra, lehetnek alkalmazások, melyek ezeket tudják. Sajnos elképzelhető, hogy nem ingyenesek.

2019. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem működik, próbáltam, de nem értem hogy lehet ilyen nagy hibát csinálni az iphonnál, amikor ez a védelem már a Samsung galxy S7 óta létezik, szintúgy benne van az S8 S9,S10 modellekben! Ezt meg fogom reklamálni az Apple-nak!
2019. nov. 16. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ne verd itt magad annyira... a samut is ki lehet kapcsolni ha annyira akarják.

Ha alkatrésznek viszik el, akkor tökmindegy, hogy be- vagy kikapcsolva van-e.

Ha az iPhone-t ellopják iCloudon keresztül lezárod és kész, nem tudnak csinálni vele semmit, csak levélnehezéknek jó.

2019. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként bármilyen "kikapcsolás elleni" védelmet is találnál, a neten vannak különféle leírások videók arról: miképpen lehet kivenni belőle az akkut... Ha nagyon akarják akkor ilyen módon is ki tudják kapcsolni és ha akkut lehúzzák, bármi kér bármit, az nem véd attól hogy eszköz kikapcsoljon.
2019. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

meg sok esetben ki se kell kapcsolni...sim tű, kiveszik a sim kártyád, aztán tökmind1, hogy látja-e a helyzetét, ha nincs mivel továbbítania...


az igazi lopásbiztonság az lenne, ha lenne a telefonban egy külön chip, ami mobilhálózat nélkül egy belső gyártói kapcsolaton keresztül a telefon kikapcsolása esetleg áramtalanítása után is tudna helyadatokat továbbítani...de nincs ilyen.

2019. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, de általában egy buta tolvaj nem jár szim tüvel a zsebében, ahoz is kell pár perc hogy kivegye, mire rájön hogy nem lehet a telefont kikapcsolni és lehalkítani sem, így kaptuk el a tolvajt a diszkóban, amikor ellopta a Galaxy S7 esem, elkezdem csörgetni, lehallkították a zenét, s be is mondták hogy eltünt a telefon, aztán meghalottuk a csörgést, s elkaptuk a tolvajt! Egyébként a telefon tok is egy nagyon szoros tok volt én is alig bírtam leszedni amikor szimet akartam cserélni!
2019. nov. 16. 23:19
 7/7 A kérdező kommentje:
De megnéztem az ismerősöm S9 ét, annál is úgy van, se kikapcsolni, sem lehallkítani nem lehet, sőt az iphon- nál tudsz kiabálni a SIRI- nek hogy ,,hol vagy?'' Hey SIRI where are you? és válaszol! Ha szólók neki meghallja a hangomat 5 méterről is!
2019. nov. 16. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!