Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Észrevettem, hogy a vidéki 4G...

Észrevettem, hogy a vidéki 4G sokkal, legalább 10X, ha nem 20X lassabb, mint a budapesti 4G. Sőt, a pesti 3G is 2-3X gyorsabb, mint a vidéki 4G. Van ennek oka?

Figyelt kérdés

Nem magyarázható azzal, hogy többen használják. Sokkal gyorsabb Pesten a 4G, mint vidéken. Vidéken 1-2 mb/s, nagy ritkán 3 mb/s, Pesten általában 20-30 mb/s, ritkán 30-40 is van. A 3G meg 5-8 mb/s.

Az a vicc, hogy vidéken a 3G is gyorsabb, mint a 4G. A 3G általában 3-4 mb/s. Nem sokkal, de gyorsabb, mint a 4G. Ennek mi az oka?



2019. nov. 26. 12:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Vidéki város, Balassagyarmat.

Kicsit jobban kutakodtam a neten és azt találtam, hogy gyakorlatilag többféle 4G van, mert több frekvencián lehet 4G-t "sugározni". Van a 800 mhz-es 4G, amit jellemzően B20-nak neveznek, de van 1.8 és 2.6 ghz-es 4G is. Azt olvastam, hogy minél kisebb a frekvencia, annál messzebb jut el a jel. Mivel a környező falvakban is rendre van 4G, és csak itt a városban van adótorony, így gondolom itt csak a 800 mhz-es 4G van. Nem lehetséges az, hogy a 800 mhz-es 4G lassabb, mint a 1.8; 2.6 ghz-es 4G? Azt is olvastam, hogy a 3G meg jellemzően 900 mhz, és mivel az itt gyorsabb nálunk, ez egybevágna az elméletemmel.

2019. nov. 26. 17:08
 12/13 anonim ***** válasza:
Balassagyarmaton a telekomnak pl van 4g+
2019. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szolnoktól 25 km-re, hétvégi házunknál (lakott területen, kisvárosban), nem hogy mobil internet nincs, de még telefon jelerősség sincs. Ha telefonálni akarunk akkor ki kell menni a kertbe és keresni a hálózatot. Se telekom, se vodafone, se telenor. :-( Ennyit az országos lefedettségről! :-(

A vezetések telekom az egyetlen megoldás! Vezetékes internet 4 Mbps-os van, most kötik be a gyorsabbat. Még nem tudjuk mekkora sebességű lesz. Póznákat már felállították, de amint elkezdték kötni a kábelt, már most valami gond lett és leálltak az egésszel. Senki semmilyen infot nem tud, még az önkormányzatnál sem. :-o

2020. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!