Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehetne elérni, hogy...

Hogy lehetne elérni, hogy valaki jobban észrevegye, ha csörög a telefonja?

Figyelt kérdés

A páromról van szó. Átlagban 10-ből úgy 2-szer veszi észre hogy csörög, egyébként nem igazán lehet elérni. (Volt, hogy egy egész hónapig egyetlen egyszer se sikerült őt elérnem.)

A telefon maximumra van hangosítva és rezgőn is van állandóan, de nem hallja - egyébként én se hallom, mikor együtt vagyunk és csörög a telefonja, szóval nem az ő hallásával van gond. :))) Az a baj, hogy vagy dolgozik, egy nagyon zajos helyen, vagy pedig autóban ül, boltban van, stb, ezeken a helyeken nagy az alapzaj, semmit nem lehet észrevenni abból, hogy valahol egy zseb mélyén csörög egy telefon.

Nekem is ugyanez volt a bajom, nálam csak egy okosóra segített, az kiválóan bevált nekem, de nála ez nem opció (egyetlen munkanapot se élne túl a kütyü, nincs ehhez megfelelő telefonja, a párom pedig képtelen elviselni bármiféle "rászíjazott" dolgot, órát, ékszert, hasonlót).


Van az órán kívül más megoldás, hogy észre lehessen venni, ha csörög a telefon?


2019. dec. 16. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Bluetooth füles? Nekem nagyon bevált a karkötő.
2019. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mégis miféle telefon az, amit maximum hangerőn nem lehet hallani/érezni, ha csörög, hogyha zsebben van?


Nálunk sokszor még a szomszédét is hallom a falon keresztül, amikor elkezd visítani :D


De a sajátomat is maximum egy koncerten nem hallom, de pl kocsiban vagy boltban simán észreveszem, ha hívnak.


Szerintem a legegyszerűbb, ha vesz egy normális telefont, aminek van is hangereje, ha pedig azt sem hallja meg, akkor lehet, hogy nem ártana mindkettőtöknek elmenni egy hallásvizsgálatra, mert komoly gond lehet a háttérben.

2019. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Számít a csengőhang megfelelő kiválasztása is.

Nagy háttérzaj esetén vannak feltűnőbbek és kevésbé feltűnőbbek.

Nekem sincs probléma a hallásommal, sőt zavar is az erős hang.

Ugyanakkor kimegy az ember utcára, zajos forgalomba és máris gond lehet, ha nem megfelelő a hang spektruma és ereje.

Ha valaki nem akarja állítgatni sem a telefont, akkor kompromisszumos megoldás szükséges, ami mindkét igényt nagyjából kielégíti / megközelíti legalább.

2019. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindketten járunk relatíve rendszeresen hallásvizsgálatra. Mint írtam, nem a hallásával van gond.


A telefont ő úgy veszi, hogy a legolcsóbbat ami épp kapható a boltban, úgyis 2-3 havonta tönkremegy, nem hiszem, hogy így szeretne rá többet kiadni.

(Egyébként én is olyat vettem, ami állítólag tök jó hangos, mégse hallom a csörgését, csak akkor ha otthon ülünk csendben este és akkor szólal meg az asztalon. Nap közben soha, csak az órám rezgését veszem észre.)

2019. dec. 16. 12:30
 5/11 anonim ***** válasza:

"A telefont ő úgy veszi, hogy a legolcsóbbat ami épp kapható a boltban, úgyis 2-3 havonta tönkremegy..." valószínűleg itt a gond.


Olcsó húsnak mindig híg a leve, a filléres eszközöktől nem szabad sokat várni.


Lehet, hogy érdemes lenne egyszer befektetnie egy drágább készülékbe, és akkor meg is hallaná, ha hívják, plusz nem is menne tönkre 2-3 hónap után.


Ha olyan körülmények közt dolgozik, akkor vegyen egy strapamobilt, ami bírja a port, vizet, leesést stb. Meg lehet ezt oldani okosan.

2019. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4

Azért elég furcsákat írsz, lakásban legalább egy zárt ajtón keresztül kellene hallani a telefont, ha azt nem nyomja el egyéb zaj.

Egy helyiségen belül belül jó erős zaj kellene, hogy elnyomja.

Normál TV vagy zenehallgatás például nem okozhat problémát, még egy kis butatelefonnak sem.

Vagy valami nagyon szar csengőhangot alkalmaztok.

2019. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

"Volt, hogy egy egész hónapig egyetlen egyszer se sikerült őt elérnem."

Valaki egy hónapig nem nézi meg a telefonját, hogy keresték-e.

Pont.

Ez már viccszámba megy.

2019. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy strapatelefont. Azt aztán nyúzhatja, nem kell cserélni 2-3 havonta.
2019. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nem akar veled beszélni.

Ha igényelné a napközbeni beszélgetést, akkor szünetben megnézné, hogy kerested-e és visszahívna.

2019. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#5 és #8

Olyan körülmények között dolgozik, már vett ilyen "strapabíró" telefont, nem húzta sokáig. Nem éri meg több tízezret kidobni rá, a folyamatos finom fém- és festékport úgyse bírja, se a hegesztővel vagy a flexszel való találkozást, ami néha előfordul... Az ilyen olcsó telefonok meg egész jól bírják, a mostaninak is már ki lett égetve véletlenül a kamerája, de egyébiránt meg működőképes.


#6

Valami alap "kolompolós" csengőhang, ha velünk van egy szobában a telefon, akkor szívrohamot okoz. :D

De ha mi kint filmezünk a nappaliban, a telefon meg a hálószobában csörög, akkor már nem annyira biztos, hogy halljuk. De otthon még a legkevésbé problémás, mint írtam kocsiban, boltban, munkában, rendezvényen szokott igazán gond lenni.


#7

#9

Úgy értettem, hogy ő egyszer se vette fel, amikor én hívtam. Aztán valamikor később visszahív mindig, amikor látja hogy kerestem. :) Csak van amikor gyorsan kéne elérnem.

2019. dec. 17. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!