Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol lehet venni ilyen áramkört?

Hol lehet venni ilyen áramkört?

Figyelt kérdés
Olyan áramkört keresek amely bemenetére 0-30V DC feszültséget kapcsolok és ezt átalakítja váltakozó feszültségre.

2019. dec. 19. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Egy kicsit konkétabban mire szeretnéd használni?
2019. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az inverterek nem működnek ilyen tág bemeneti tartományban, 0V eleve hülyeség.

2V is hülyeség.

Egyrészt az elektronikának van egy alsó működési határa, ráadásul minél kisebb a feszültség, annál nagyobb áram szükséges, ugyanannyi teljesítményhez.

Legyen például 100 W bemeneti igény:

5 V --> 20 A

30 V --> 3,3 A

Step up DC-konverterek vannak egyébként, de arra is érvényes.

2019. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Step-up áramkörből csak dc-dct találtam.

Az se baj ha 7-30Vig működik.

Az az elképzelés hogy ha pl.12V DCt kötök rá akkor 7V lesz a kimeneten (csak mondtam egy számot) és ha 24V DCt kötök rá abból legyen 15V AC (most is csak mondtam egy számot nem baj ha nem pont annyi)

Az a légyeg hogy a többféle bemeneti feszültséggel működjön és azzal egyenesen arányos legyen a kimeneti fesz.

2019. dec. 19. 14:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Step up DC-konvertert nyilván úgy értettem, hogy DC-t konvertál DC-re, majd utána kötnéd az invertert, ami DC --> AC.

Nem mintha szívesen támogatnék agyament dolgokat.

Nagyon nem mindegy az sem, hogy négyszögjelet akarsz vagy mit, milyen frekvenciát?

Legfőképp pedig hülyét kapok az olyan elektronikai kérdésektől, amikor titkoljátok a felhasználási célt, ami pedig nagyon is lényeges tud lenni, miután erre a szakmára különösen érvényes: a cél határozza meg az eszközt.

Az is tény, hogy gyakran kiderül, nekem van igazam, mert ilyen esetekben általában rosszul közelítik meg a célt a kérdezők, irreális dolgokat találnak ki, hogy finoman fogalmazzak.

2019. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nincs. A valóságban nincs ilyen igény. Ha egy készülék váltakozó feszültséget igényel, ennek az értéke elég jól behatárolt. Inverterek léteznek, de azok állandó kimeneti feszültséget adnak, bizonyos bemeneti feszültség határok között. Mire kéne ez neked pontosan?
2019. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szirty ***** válasza:
72%

"átalakítja váltakozó feszültségre"


Hány volt, hány amper, hány hertz?

0V-tól működőt ne keress, mert abból örökmozgót és ingyen energia gépet lehet csinálni ami vitatható :)

2019. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de miért?
2019. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem 0V-tól de néhány V-től már bármilyen széles feszültségű oszcillátor áramkör jó erre (nem kell inverter ehhez). Most nincs előttem de talán NE555 is elmegy majd 30V-ig, megfelelő bekötéssel az egyik kondiján van egy váltakozó fűrész feszültség. Mivel sem frekit sem jelalakot nem írt a kérdező.
2019. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

"pl.12V DCt kötök rá akkor 7V lesz a kimeneten (csak mondtam egy számot) és ha 24V DCt kötök rá abból legyen 15V AC"

Foglaljuk össze az eddigieket, soxor olyan nehezen lehet kihúzni a kérdezőkből hogy mit akarnak.

Fokozatmentesen változtatható AC tápra van szükséged?

Vagy akár nem fokozatmentes is megteszi a gyakran használt feszültségekkel? A terhelőáram lényegtelen?

2019. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A jelalak, a frekvencia és az áramerősség teljesen mindegy ezért nem írtam róluk semmit.
2019. dec. 20. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!