Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek milyen hatással...

Szerintetek milyen hatással vannak az okostelefonok a mai fiatalokra?

Figyelt kérdés

Tönkreteszik vagy segítik őket?

A saját véleményetekre lennék kíváncsi, arra, amit ti gondoltok erről.



2020. febr. 2. 13:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mobil tehet róla, hogy rengetegen a rabjává válnak!
2020. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kimondottan az okostelefont tartom negatív hatásúnak a fiatalokra, inkább a facebookot. Jött hozzánk is dolgozni olyan srác, aki szinte rabja volt. Nagy sorozatszámú CNC alumínium megmunkálással foglalkozunk, és a gyerek oda volt téve egy régi kolléga mellé, de alig figyelt rá mit mond neki, és amit lehetett , már vette is elő a telefont. Januártól be is lett tiltva nálunk, hogy elő legyen a mobil.

Másik dolog, hogy sok autós tapasztalja, hogy a fiatalok bele vannak bújva a telefonjaikba, bömböl a fülükben a zene, és úgy lelépnek az úttestre, hogy körül se néznek.

2020. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, hogy a srác,2 hónap után ki lett rúgva, mert sehol nem állta meg a helyét a csarnokban, nem figyelt oda a munkájára, csak a mobilját nyomkodta volna folyton.
2020. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mind amellett, hogy hülyíti a srácokat az okos telefon , tagadhatatlan előnyei is vannak jócskán.


Emlékszem a régi időkre, mikor a házi feladatot csak úgy tudtam megoldani, ha már kapásból tudtam a választ, vagy bizony utána kellett néznem, volt, hogy órákig kerestem a tankönyvben a vonatkozó részt.

Most meg mi van ? Bepötyögöd és valamit kidob a net. Kicsit irigykedem is a mostani diákokra, mert sokkal egyszerűbb dolguk van.

Viszont van, hogy azt látom, hogy a komplett házi feladatot felteszi ide a tanuló, hogy oldja meg valaki, Ő meg a suliban learatja a babérokat. Annak ellenére, hogy szoktam segíteni, ha tudok, de teljes megoldást sosem adtam még meg nekik, inkább csak rávezető adatokat, hogy használja már az eszét is. Úgy veszem észre, hogy a logika nem erősségük a mostani diákoknak. Persze lehet, hogy nekünk sem volt az. :)

2020. febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

12-es

Elő kellene írni a járdán közlekedőknek, hogy vagy megáll mikor használja a telefont, vagy csak kihangosítóval használhatja, persze úgy kihangosítva, hogy mindenki hallhassa az utcán.

:D

2020. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 Sajnos mióta behozták ezt a szabályt, hogy a zebránál várakozó gyalogost át kell engedni, azóta sokan azt gondolják, hogy nekik minden körülmények közt elsőbbségük van, pedig nekik is kutya kötelességük lenne megállni, és csak akkor lelépni ha meggyőződött arról, hogy biztonságosan át tud kelni. Ebből adódik, hogy van olyan aki még ennyi időre sem néz fel a telefonjából.
2020. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Én még az a korosztály vagyok, akinek 'élőben' kellett csajozni és nem a fecebookon vagy ilyesmin. Sokat számít.

Meg az is, hogy tudok olvasni, és a dolgozathoz nem a netről töltöttem le mindent, hanem meg kellett értenem dolgokat magamtól. Nagyon jó a net, egy bizonyos szint fölött. Amikor már tudsz vele mit kezdeni és a javadra fordítani. De nekem is van olyan ismerősöm, aki a mobilozás miatt vesztette el a munkahelyét. Na nem egy alkalom miatt, hanem egyre durvábban kötötte le a figyelmét a telefonja.

2020. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%
Én azért visszasírom azt az időt amikor még nem voltak okostelefonok. Meghülyítette az embereket ez a szr!
2020. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hatással van, mint minden, ami körülvesz bennünket. Ez nem jó és nem is rossz, pusztán csak tény. Hogy mennyire segít vagy árt, az a felhasználótól függ, mint bármi más esetén is. A tűz jó vagy rossz?
2020. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!