Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonomnak a gps vevője nem...

Telefonomnak a gps vevője nem a legjobb, ha nyomvonalat rögzítek pl túrazásnál néha ide-oda ugrál a helyzetem a térképen, emiatt teljesen mások a rögzített értékek mint a valósak. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ismertek valami külső gps vevőt amire pl Bluetooth szal tudnék csatlakozni és pontosabb lenne az útvonal rögzítés? (nfc az nincs a telefonomon)

2020. ápr. 3. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

[link]

beépített gps mérőset vegyél!

2020. ápr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol van a telefon? Mert pl. a hátizsák alján, erdőben már alig lesz valami vétel. A telefonokban lévő háztartási gps vevőnek meg kell adni minden segítséget: tedd a hátizsákod tetejére, használhatod a GPS Status & Toolbox appot, ez segíthet folyamatossá tenni a kapcsolatot a gps vevő és az appok között. Ellenőrizd a trackrögzítés adatait, milyen időközönként/távolságonként rak le 1 pontot és ez jó vagy nem jó.

Mondjuk egy régi jó sirfIII-as Royaltek bt vevő erdőben is acélos volt :) De hogy a gps hétszámláló átfordulás után milyen bt vevőt érdemes venni, azt nem tudom.

2020. ápr. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

milyen telefon? ájfón például tényleg szarul rögzít.

Lehet a tiédben nincs is rendes gps csak a cellainfók alapján próbálja magát elhelyezni a világban.


Vegyél túragpst és meg van oldva.

Garmin etrex sorozat kiváló - mármint a régebbiek.

2020. ápr. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Én okosórát javasolnék inkább. Huawei watch GT-m van, és a múltkori természetben való sétánkat is szépen mutatta mikor letöltöttem az adatokat a telefonomra.
2020. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy huawei p9-em van, túrázáskor simám zsebbe szoktam tenni ezért szerintem a GPS vételkor nem lehet túl sok zavaró jel, most letöltöttem amit a 2. válaszoló írt alkalmazást, hátha az besegít. Okosórára most nem szeretnék költeni,mert ahogy láttam nem 2 fillér egy ilyen okosóra. Bízok abban hogy ez az alkalmazás segíteni fog. AliExpress-en most kinéztem egy ilyen kutyákra való biléta szerű dolgot amire Bluetooth-szal rá lehet kapcsolódni és mutatja a helyszínt ahol éppen vagyok, erre gondoltam hogy talán megfelelne egy ilyen külső gps nek.
2020. ápr. 4. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:

"simám zsebbe szoktam tenni ezért szerintem a GPS vételkor nem lehet túl sok zavaró jel,"

De.

Ne zsebből használd. Attól még az is jobb ha kézben tartod.

2020. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, és volt P9-em, de annak GPS-e kicsit zavaros szerintem. Waze-nál sokkszor tapasztaltam, hogy navigáció közben simán átugrott a 20-30 méterre levő földútra.
2020. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
futásnál most kipróbáltam ezzel az app-el és sokkal pontosabb volt, régen rögzítés közben simán odébb ugrott méterekkel mint ahol én voltam, de most tök egyenes vonalakat húz.
2020. ápr. 4. 11:47
 9/9 anonim ***** válasza:

"egy ilyen kutyákra való biléta szerű dolgot"

Az teljesen másra jó, a bt kapcsolat megszakadásának helyszínét mutatja.

[link]

2020. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!