Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Roncsolja a telefon kamerájána...

Roncsolja a telefon kamerájának minőségét ha erős fénybe tartom mint pl. nap?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mivel rengetegen csinálnak úgy képet hogy a tükörbe vakuznak és hogy ez hosszú távon tesz-e kárt a kamerának minőségén

2020. ápr. 7. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:

"erős fénybe tartom mint pl. nap?

Kíváncsi vagyok mivel rengetegen csinálnak úgy képet hogy a tükörbe vakuznak "

A kettő köszönő viszonyban sincs.

A napost hanyagold ha lehet.

2020. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit rosszul fogalmaztam meg ahogy látom. Szóval a napos képeket hagyjam inkább de akkor ez a vakuzós dolog nem tesz kárt benne?Igazából nem is szoktam ilyen képeket csinálni csak kíváncsi vagyok.
2020. ápr. 7. 00:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ha a tükörből visszavakuz magára a gép attől nem lesz baja. Egy napos képen (úgy, hogy háttal vagy a napnak) több fény kap. de ez normális, ettől semmi baja nem lesz

a napra közvetlenül azért ne fotózz bele, mert az hosszú távon okozhat problémát.

2020. ápr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolok, nekem az autóban a szélvédőre tapasztott tartóban 3 éve veszi az utat menetrögzítő üzemmódban. És nyilván belesüt a nap is.

A tükörből villanó led fény ahhoz képest pipafüst.

Sőt, fotózás nélkül is ugyanannak van kitéve használat közben, vagy GPS üzmmódban.

Tulajdonképpen nem is a látható tartományban terjedő fény a lényeg, hanem az infra sugárzás.

De ha már itt tartunk, ki is lehetne számolni.

Hazánkban átlag 1000 W/m2 értékkel számolnak a napsütéssel foglalkozó szakemberek.

Azaz egymillió mm2-re jut ennyi, abból ha visszaosztjuk, 1000 mm2-re jut 1W.

A mobilom lencséje (nincs akkora, de fölfelé kerekítettem) 10mm2. Azaz kb 0,01W tüzesíthei a mobil kamera belsejét ilyenkor.

Nem lesz baja egy sima fotózásnál.

Ha kint hangyod a tűző napon, nem azon lesz a hangsúly hogy a napba néz-e a kemera vagy sem.

2020. ápr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!