Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Xiaomi, MIUI, MiCloud és a...

A Xiaomi, MIUI, MiCloud és a Redmi szavakban a "mi" az mit jelent?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 16. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

MI: Mobile Internet, Mission Impossible

[link]

2020. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi?

Konkrétan semmit, de jól összecsengő neveket lehet vele létrehozni.

A Xiaomi a cég neve, a Redmi a brand neve, a MiCloud pedig a Xiaomi cég szolgáltatása:

[link]

2020. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

A Xiaomi pedig rejtély, misztikum, magyarra fordítva.

A "mi" önmagában ugyan bír jelentéssel, de ezekben az összetételekben nem érvényesül.

2020. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
És a Micellás víz az mi?
2020. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3


Ne haragudj már, de a 小米 mióta jelent "rejtélyt, misztikumot"? :D A 小 xiǎo jelentése "kicsi, apró", a 米 mǐ jelentése "rizs". Együtt a jelentésük "köles".

2020. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

(Azt olvastam én is, hogy kölest jelent.)

2020. ápr. 17. 09:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van, halványan buddhista és nem kicsit kommunista áthallása is van egyszerre.
2020. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:-)


Nekem ilyen benyomásaim nem voltak, inkább csak meglepődtem - de nagyon. ;-)

2020. ápr. 17. 09:43
 9/11 anonim ***** válasza:
A buddhizmusban a rizs/gabona a bőség, a jólét jelképe. A kommunista tekintetben meg a sarlókalapácsra is utalhat, sokszor kalásszal együtt jelenik meg.
2020. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

A "mi" pedig a Xiaomi egyik márkajelzése, az első mobiljaikat is ezen a néven nevezték. A MIUI egyszerűen a MI felhasználói felületet vagy MI operációs rendszert jelent. A micloud a MI felhőszolgáltatás. A Redmi pedig egy almárka (vagy felvásárolt cég) - ugyanúgy mimt a Huami, amely az okosóráit gyártja...

Mondhatjuk akár azt is, hoy a Xiaomi esetében a "mi" körülbelül ugyanazt jelenti, mint az Apple esetében a szó eleji "i".

2020. ápr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!