Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a kamera minőségét nem...

Ha a kamera minőségét nem vesszük figyelembe, miben különbözik egy középkategóriás és egy drága telefon?

Figyelt kérdés
Ha egy csúcskategóriás telefon hardveres tekintetben erősebb, annak van bármilyen gyakorlati haszna? Képes olyan feladatokat ellátni amit az olcsóbb társa nem tud?
2020. ápr. 28. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de a feladatokat gyorsabban látja el

Esetleg lehet kulonbseget tenni a 4g es 5g chipek kozott.

2020. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
2020. ápr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a hardver számít. Olvasd el egy (vagy több) drágább telefon leírását bármelyik gyártónál.
2020. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A műszaki adatokat olvasva sem lettem okosabb. A kamerán/kijelzőn/hardveren kívül nem látok semmilyen jelentős szempontot amit figyelembe kéne venni. Az hogy egy telefon mennyire gyors az miben nyilvánul meg? Fél másodperccel hamarabb tölt be a candy crush vagy mi?
2020. ápr. 28. 10:06
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
#4 Igen, fél másodperccel gyorsabban tölt be a Candy Crush. Meg a naptár, az e-mail app, a böngészőben megnyitott weboldalak, és minden más. Nem produkál random belassulásokat, néha másodpercekre lefagyó billentyűzetet meg hasonlókat. Minden mindig azonnal és simán történik. Nekem középkategóriás telefonom van, de az előző munkahelyemen volt egy céges Galaxy S9-em, és el kell ismernem, más kategória. Nem létszükséglet, hogy minden suhanjon, de jó érzés, és megértem azokat akik megfizetik (még ha én saját zsebből nem is tenném).
2020. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
#5 ezt egy 10000 forintos butatelefon is megcsinálja.
2020. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 A helyzet az, hogy az okostelefonok létezésük óta szinte teljesen ugyanazokat a szolgáltatásokat hivatottak ellátni mint manapság. A legelső okostelefonom (ami egy 2011-ben megjelent galaxy w volt) még tényleg produkálta az általad leírt problémákat, laggolt, lefagyott stb. Ráadásul rengeteg alkalmazás el sem futott rajta. A mai, telefonok viszont ugyanebben az árkategóriában (legalábbis az én tapasztalataim szerint) abszolút hibátlanul működnek. Éppen ezért nem értem hogy ha már a 70-100 ezer forintos kategóriában is hibátlan a felhasználói élmény akkor a magasabb kategóriában ez miben lehet más azon kívül hogy esetleg egy-másfél másodperccel hamarabb tölt be egy alkalmazás vagy esetleg egyidejűleg több minden fut el rajta (ami szintén felesleges).
2020. ápr. 28. 11:45
 8/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

- Ellenállóbb készülék (víz, por), jobb kijelző (szebb és jobban látod napsütésben is)

- Gyorsabb net, azaz kevesebbet kell várnod, hogy betöltsön egy weboldal vagy csatlakozzon valahova (mondjuk fizetésnél, GPS-hez)

- Több memória, azaz nem indul újra egy-egy alkalmazás, ha váltasz kettő között

- Nagyobb tárhely, azaz több fotó/videó/app fér rá

- Arcfelismerő, azaz egyszerűbb feloldás

- Nagyobb akku, azaz ritkábban kell töltened

- Vezetéknélküli, azaz egyszerűbb töltés

- Jobb hangminőség, azaz nem kell üvöltened az utcán, hogy halljanak és nem kell feltolni a te hangerődet sem

- Gyorsabban tölt be a Candy Crush

- Nem kell újta venni 2 év után, mert még 4 év múlva is elég gyors lesz

2020. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Az más kérdés, hogy nincs erre igényed. Nekem mindig alsókategóriás telefonom volt, szóval nekem sincs, de ezek a különbségek.
2020. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért régebben sokkal radikálisabb különbségek voltak a kategóriák között. A jobb minőségű kamera és kijelző még mindig ésszerű érv hogy többet fizessünk de ezen kívül nagyjából semmi. Egy csomó újítás teljesen haszontalan. Gondolok ezalatt például a vezeték nélküli töltőre. Mégis mivel lenne praktikusabb a hagyományos töltőnél egy tálcára tenni a telefont? Legalább nem tudod kézben használni miközben töltődik. Az arcfelismerés szintén semmivel nem jobb mint egy ujjlenyomat olvasó.
2020. ápr. 28. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!