Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha nincs használatban egy...

Ha nincs használatban egy telefon tönkremehet?

Figyelt kérdés
Huawei p10 lite van nekem, és P30 pro-ra fogok váltani de nem szeretném eladni a mostani telefonom félre rakom tartalékba. Ha nem használom attól tönkremehet?
2020. máj. 24. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem törvényszerű.

Arra figyelj, hogy 50% körüli töltöttségen rakd el, és havonta töltsd fel 50%-ra. Így az akku is jó állapotban marad meg.

(A lítium akksik szeretik, ha az elektronok fele az anódon, a másik fele meg a katódon van. De ennek lényeges szerepe csak tárolásnál van.)

2020. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
71%

Nem értem amíg jól működik addig miért kell le cserélni?

Nekem p30 litem van de annyira azer nem szuper ez a telefon.

Sony telefonom volt nagyobb is volt,kb okosabb volt mit most ez a telefonom ami nekem is furcsa, csak azért váltottam 4 év után mert az ajsija rossz volt.

De egyébként jó tanácsot adott az 1-es.

2020. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%

Memória kártya elveszti az adatokat, ha nem kap áramot.

Az akksi tönkre megy idő után és akkor is, ha sokáig nem kap töltöttséget.

2020. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#3:

"Memória kártya elveszti az adatokat, ha nem kap áramot."


Butaság! Ha kiveszi a felhasználó a készülékből a memkarit és egy pár év múlva tenné be egy kompatibilis eszközbe, az adatok akkor is leolvashatóak/módosíthatóak maradnak.


Olvasgass egy kicsit róla:


[link]



Kérdező:

Elméletileg nem kellene tönkremennie, de az ördög nem alszik...

Az akkura vonatkozó szabályok szerint 50% -ig töltés után elrakható, de 30% alá ne nagyon merüljön álltában, pláne ne 0% alá (amikor már töltőre rakva is csak órák múlva hajlandó bekapcsolni, ugyanis ez már komoly károsodást okoz az akkuban). Ha 100% -ig töltöd, mert nem figyelsz rá, pl idő hiányában, akkor utána legalább 70% -ig merítsd le, mielőtt elrakod.


Egy-két havonta érdemes bekapcsolni, le ellenőrizni hol áll az akku és 40-60 közt tartani legoptimálisabb esetben (ahogy az első válaszoló is írta).

2020. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Ha ez így lenne, a Kürt kft-nek nem lenne ennyi munkája.
2020. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az egy adathelyreállítással foglalkozó cég. Munkájuk többségét a fizikailag sérült adathordozók és a véletlenül törölt adatok helyreállítása adja.

Ne keverjük ezeket az adathordozók működési elvével.

2020. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Memória kártya elveszti az adatokat, ha nem kap áramot."

Ezt te sem gondolhattad komolyan. Ha ez igaz lenne, akkor semmi értelme nem lenne a memóriakártyának.

2020. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

1.

Látom, hogy olvastad a másik válaszom, de azt úgy írtam, hogy lítium ionok eloszlására vonatkozik.

A töltőfeszültség hatására a negatív grafitelektródára vándorolnak a pozitív töltésű lítium ionok (azaz kationok).

Terhelésnél visszamásznak a pozitív fémelektródára, mert a fogyasztó átküldi az elektronokat oda, emiatt odavonzódnak.

Amikor egyik elektródán több a lítium ion, olyankor jönnek létre nem kívánatos felületi reakciók egyiken, vagy másikon, a hosszú tárolás során.

2020. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Épp a napokban volt olyan kérdés, valaki eltett egy hibátlanul működő telefont, hosszabb idő után előveszi és bootloop volt, ha jól emlékszem.

Nemrég a szervizembe is hoztak egy tv-t, amikor eltették, semmi baja nem volt, évek után pedig nem indul.

Mi volt a baja? A flash-memóriát újra kellett írni.

Ennyit arról, hogy a flash nem felejt.

2020. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Áh, úgy tűnik még rengeteg mindent kell tanulni tőled... :D

2020. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!