Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Telekomnál lehet csak...

A Telekomnál lehet csak mobiltelefont vásárolni díjcsomag választás és hűség nélkül?

Figyelt kérdés

Céges telefonom van - más telefont nem használok -, így a díjcsomagom is céges, viszont a telefonom szeretném lecserélni.


Mivel a jelenlegi készülékem már 7-8 éves, de működőképes, így a cég nem fog új telefont vásárolni (főleg úgy, hogy már egyszer meg is csináltatták 50 ezerért, mert nem akartak újat venni és így olcsóbban jöttek ki).


A Telekom szolgáltatónál vagyok most is (nagyjából 15 éve), esetleg lehet csak mobiltelefont is venni hűségidő és díjcsomag választása nélkül?

Illetve amennyiben lehet, jár esetleg kedvezmény vagy úgy kell számoljak, hogy teljes áron tudom csak megvenni a telefont?



2020. máj. 24. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg.

Máshol olcsóbban megkapod.

2020. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MancsWolf ***** válasza:
100%
Lehet listaáron de nem éri meg. Akkor már inkább egy szaküzletben olcsóbban kijössz. Dominóban valamivel olcsóbb, de szaküzlet még mindig olcsóbb.
2020. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha havi számlázás miatt szeretnéd vannak 0%thmes üzletek, pl: Istyle, a Mediában is szokott lenni, most NEM tudom van-e?!
2020. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oh értem, köszönöm mindenki válaszait! :)


Kinéztem egy oldalt, a Turbado-t, ahol egész jó árban vannak telefonok, de találtam pár honlapot, amik azzal foglalkoztak, hogy miért olcsóbbak a versenytársakénál ezek a készülékek (persze nem mindnél így van, de ki tudja melyiknél fordul ez tényleg elő).


Ezért gondolkodtam el azon, hogy megbízhatóbb helyről vásárolnék, de a szaküzleteket még logikátlan módon nem is néztem, így majd most kiderül :)


Nem, igazából jobban szeretném egyben kifizetni az összeget, csak azért lett volna fontos, hogy csak készüléket vennék, mert a cég nekem úgysem számolná el, a díjcsomag viszont változatlan, üzleti maradna.


Még egyszer köszönöm mindenkinek! :)

2020. máj. 25. 13:33
 5/7 MancsWolf ***** válasza:
Ezeknek az X oldalaknak nagyon nézz utána mielőtt beleugrasz. Vannak jók, de nagyon sok szürkeimportos készüléket árul amivel első körben garancia ügyben lehetnek gondjait. Másik meg mivel más régiókba készültek, lehetnek hálózati inkompatibilitasi hibák is, bár ezek egyre ritkábbak. Ismert (web)áruházakkal nem nagyon nyúlhatsz mellé. Kivéve eMAG, ott se Magyarországra szánt készülékek vannak többnyire.
2020. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a helyzet, hogy amíg nem romlik el vagy nincs valamilyen vásárlói kofogásod, addig jó.

A cég, egy közvetítő cég. A valós cég akitől vásárolsz, egy teljesen másik, külföldi cég, amire a hazai fogyasztóvédelem nincs hatással.

Azaz elmehetsz a sóhivatalba ha úgy gondolják hogy nincs igazad.

Nézd meg a számlát:

[link]

2020. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5# Igen, én is pont ilyesmiket (is) olvastam. Főleg ekkora tételnél (bár én 5 ezernél is átgondolom) nem akarok izgulni, hogy minden rendben van-e vagy ráfázni. Szóval teljesen jogos, ráadásul a Turbado-nak, amit az árak és a vélemények miatt kinéztem írtam egy e-mailt, mellékelve benne az érdekelt 2 készülék linkjét. Hát mit ad isten "véletlen" pont másnaptól megugrott az egyik ára 30 ezerrel, a másiké "csak" 10 ezerrel. Erre azt válaszolták telefonon (legalább el lehet érni őket), hogy külföldről érkezik a készülék (hogy honnan nem tudni) és az árfolyamok ingadozása okozhatja az árak változását.

Ami furcsa, mert normál esetben ilyen tudtommal nincsen, főleg nem ekkora összegugrások.

Az emelések után meg már mindegy is lett, mert 30-40 ezer Ft-os eltérésnél már inkább 2 év gyári garanciával és megbízható helyről hoznám ki. A Telekomnál vagyok, az kedvezőbb lenne, mint a MediaMarkt, csak a szolgáltatómnál majd érdeklődni kell, mert sehol nem láttam díjcsomag választása nélkül készülékvásárlást.

Ezt amúgy elintéztem volna online is, csak annyira rám tapadt a segítőkész emberke, hogy egyelőre még sokk alatt vagyok :D


6# Neked is köszönöm! Hát igen, sajnos ami túl szép az általában okkal.. :(

2020. máj. 26. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!