Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SAMSUNG A51. Meddig töltsem?

Bubuka317 kérdése:

SAMSUNG A51. Meddig töltsem?

Figyelt kérdés

MA vettem. Érdekel, hogy az új típusú telokat is tölteni kell jo sokáig? Mellesleg gyorstoltoje van..az nagyon szetszedi? Vagy célszerűbb a régi töltőm használni ha epp nem sietek.

Válaszokat koszi előre is :)



2020. máj. 31. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint a Li-Ion akkumulátoroknál általában az a lényeg, hogy nem szabad hagyni, hogy az akku nagyon lemerüljön, mert minél többet kell rátölteni egy huzamban, az annál jobban hat ki az akkumulátor élettartamára (hony hánszor tölthető fel).


Bővebben:

[link]

2020. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, egyik telót se kell fennhagyni húsz órán keresztül a töltőn vagy ilyesmi. :D Szóval na, szimplán felrakod töltőre, ha eléri a 100%-ot, leveszed. Amúgy nekem A70-em van, ott a beállításoknál ki lehet kapcsolni a gyorstöltést. Lehet a tiednél is kilehet, nem tudom. Én néha, ha nem sietek, akkor simán szoktam tölteni, most az, hogy ez segít-e valamit vagy nem... Nem tudom. :D 1 éve van meg a telóm, az esetek nagy részében gyorstöltővel töltöm. Miután megvettem a telóm, 1 hónapig bírta rendesen az akkumulátor, aztán egy szoftverfrissítés jött, azóta kevésbé bírja. Viszont maga a gyorstöltés szerintem 1 év alatt nem igazán rontott az akkumulátoron, legalábbis nem észrevehetően.
2020. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tettem fel annó egy kérdést, ami még nem vesztette el az aktualitását:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

2020. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges ezen agyalni. Ha kevés van benne felrakod tölteni, ha tele van lehúzod.

Ennél többet felesleges is vele foglalkozni. A telefon élettartamát (általában max. 3-4 év) bárhogy kibírja, ha mégis elromlik az akku, akkor az nem emiatt lesz.

2020. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell "kisütni", minden másra ott van(nak) a bolondbiztos védelmi megoldások, mind szoftveres, mind hardveres oldalon.


Tehát van a szoftver, ami 100% fölé tölteni nem enged, illetve 0% alá sem, bár utóbbi a mélykisütés (túlmerítés) állapotától még messze van.

Ha a szoftver valami hiba miatt mégsem végezné a dolgát, akkor van 2 hardver elem is, egy a telefonban, egy pedig az akkuba építve.

A telefonba épített töltésvezérlő (manapság már konverziós elven működik mind) tölti az akkut. Ezt a hardverrészt tudja kontrollálni a szoftver bizonyos szintig (gyorstöltés ki- bekapcsolása; töltöttségi- és hőmérséklet adatok kiolvasása az akkuba épített hardverrészből, illetve átfolyó áram erősségének és irányának olvasása), illetve ez a hardverrész (még mindig a telefonban) kikapcsolja a telefont 0% esetén (ami még nem a mélykisütés, alias túlmerítés állapota).

Ha ez a hardverrész meghibásodna, akkor még mindig ott van az akkuba épített védőáramkör. Ez az "utolsó védvonal", ami szenzorként is üzemel (feszültség; hőmérséklet adatokat szolgál) illetve persze a túltöltést is megakadályozza, valamint persze a túlmerítést (mélykisütést) is.


Általánosságban egy li-ion/li-poly akkumulátor 4.2-4.4V -ig tölthető (típus függő, ezt az akkuba épített áramkör pontosan "tudja"), illetve általában 2.5V körüli feszültségig meríthető biztonságosan (ez megintsak típus függő), amit az akkuba épített védőáramkör szintén "tud". A maximális feszültség érték elérése után nem engedi tovább töltődni az akkumulátort, illetve azt sem engedi, hogy a minimális feszültség érték alá be essen a feszültség (ilyenkor egyszerűen megszakítja az áramkört, így a teló nem tud több kakaót kiszívni belőle). A lítium akkukra (is) jellemző, hogy üresjáratban a feszültségük megemelkedik, így a védőáramkör visszakapcsol és az akku feltölthető, de ha a készülék újra megpróbálná terhelni az akkumulátort, ismét beesne a feszültség a minimum értékre és a védőáramkör ismét lekapcsolna... Tehát lehetetlen túlmeríteni normál használat mellett. Azonban ha hosszabb ideig állna a készülék lemerülve, akkor a saját belső ellenállása + a védőáramkör ki- be kapcsolgatása és a telefon együttes terhelése tönkretenné az akkumulátort, amire persze több hónapig kellene várni feltöltés nélkül. Ilyet átlagos használat mellett a felhasználók nem tesznek, tehát tényleg bolond biztos.


Az már más kérdés, hogy tároláskor (ha hosszabb ideig nem használja valaki a készüléket) nem szabad sem teletöltve, sem lemerítve eltenni. Ilyenkor a legjobb az 50% -on (±10% körüli érték) eltenni és tárolni. Ehhez az szükséges hogy időnként (kb havonta, két havonta) rátöltsön az ember...

2020. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell csinálni vele. Hagyod 100%-ig feltöltődni, és kész. Vagy kihúzod, vagy nem, teljesen lényegtelen.
2020. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!