Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aki használ NFC-s mobilfizetés...

Aki használ NFC-s mobilfizetést boltban, az mit szokott mondani a "készpénz vagy kártya" kérdésre?

Figyelt kérdés

Lehúzza a pénztáros a termékeket, mondja az összeget és kérdez, hogy készpénz vagy kártya.

Erre mit válaszolsz, ha mobiltelefonnal, nfc-vel fizetnél?

Mert én egyszer mondtam azt erre a kérdésre hogy "mobillal", és úgy nézett rám a pénztáros mintha elmeháborodott lennék. Olvastam is azóta valahol, hogy nem érdemes erről szólni mert sok helyen reflexből rávágják hogy náluk olyat nem lehet, pedig amúgy lehetne csak nem tudnak róla...

Mondjam azt hogy bankkártyával? Mert lényegében a terminál segítségével fogjuk levonni a kártyámról a pénzt, közvetve valóban kártyás fizetés. De az meg nem fura, hogy azt mondom hogy kártyával akarok fizetni, majd tolom oda a telefonom?

Ti mit szoktatok mondani? :D



2020. jún. 3. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kártya. Meglep, hogy van, ahol nem ismerik, én amikor először mentem kipróbálni egy nagyon kicsi boltba, és fel voltam készülve, hogy meg fognak lepődni, már akkor se lepődtek meg, pedig ez jó pár éve volt.
2020. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én ha lehet önkiszolgáló kasszához megyek! :D


de amúgy azt szoktam mondani, hogy paypassal vagy kártyával.

2020. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ma már talán semmit


de amikor évekkel ezelőtt elindult ez, jó sok pénztárost kikészítettem hogy mobillal


majd utána hápogtak, hogy mi az hogy nekem pin kódot nem kell beírni 5k felett

2020. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 savanyújóska ***** válasza:
100%
Kártyát szoktam mondani, nekem annyira összetartozik, hogy az NFC is a kártyámat terheli, hogy eszembe se jut más. Plusz az ő szempontjukból iy egyszerűbb, mert rutinból ráállnak a paypassos vonalra, és olyankor meg már nem szoktak meglepődni, hogy a telefont tartom oda.
2020. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A "paypass" tök jó megoldásnak tűnik, erre nem is tudom miért nem gondoltam. :D

Köszönöm a válaszokat! :)

2020. jún. 3. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán kártyát szoktam mondani.
2020. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Telónál nincs pin kód 5000 fölött sem? (tudom, hogy most 15 000, de gondolom, vissza fogják vinni)
2020. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szolgáltatás függő, tudtommal OTP-nél (Simple) nincs, de sok bank saját megoldásánál van limit.
2020. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Telónál nincs pin kód 5000 fölött sem?"

nincs, mert azzal, hogy a teló a fizetést elindítod kell azonosítás: ujjlenyomat, arcfelismerés vagy jelszó.

2020. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sulibüfében, boltban..mindenhol azt mondom, hogy ,,Kártyával fizetek”. Így egyszerűbb mindkét félnek. Neki azért, mert ugyanaz, mintha kártyával fizetnék, és akkor minek bonyolítsam, nekem pedig nem kell szembenézni olyan tekintettel, hogy ,,Ennek meg mi baja?”.
2020. júl. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!