Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » LG, Huawei, vagy Samsung?

LG, Huawei, vagy Samsung?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy alsó középkategóriás telefont. Melyik màrkát ajánlátok a 3 közül? A típus az most nem számít, igaz az legyen 40s, a Samsung a40, és a Huawei y9 jött idáig szóba, de lehet hogy más típus lesz belőle. Most leginkább a márkákra vagyok kíváncsi, hogy melyik a jobb, strapabíróbb stb.
2020. jún. 5. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Huawei alsókategóriás telefonjai nem ajánlottak. Samsung szintén, LG-t nem tudom, régóta nem használtam LG telefont.

Sőt, alsókategóriából inkább csak Xiaomit érdemes venni. Mennyi rá a kereted?

2020. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

LG-vel nincs tapasztalatom, most fél éve Samsungot használok, előtte 4 és fél évig Huawei volt.

Fél éve vettem Samsung Galaxy A70-et, de bevallom, hogy kissé megbántam: szoftveresen se tökéletes (netezésnél kissé instabil), kamerája is sz#r (nagyon pixeles), és a wifi-je is gyenge (8 méternél távolabbról könnyen elveszti a jelet)! Szóval ha középkategóriában ilyen telefont csinál a Samsung, akkor bele se merek gondolni, hogy milyen lehet alsókategóriában?!

Előtte Huawei Ascend P7 volt, ami rendszeres nyúzás ellenére is 4 évig tökéletesen működött, és csak utána a maradék fél évben mondta be multimédiásan az unalmast! Persze netezésre még akkor is jó volt, de kijelző és kamera már nem! Addig viszont 4 évig gyönyörű képeket és videókat csinált, szoftveresen is nagyon stabil volt, sokkal egyszerűbb és átláthatóbb kezelőfelülettel, ráadásul még a hangszórója is szebben szólt, mint most a Samsungé! Pedig akkor a maga korában az is csak középkategóriás telefon volt, ráadásul ugye jóval régebbi!

Ugyanakkor egyik kolléganőmnek mindig is alsó-középkategóriás Samsungjai voltak, és Ő viszont elégedett vele, most pont A40 van neki! Az viszont tény, hogy az A40-nek nagyon kicsi az akksija!

Nem tudom, hogy konkrétan melyik LG-re gondoltál, mert "40s" kifejezésre nem találtam telefont, hasonlóképp az LG K40 van, de azt viszont abszolút nem ajánlom: a MediaTek processzor sz#r gyártmány, 2 GB ram pedig ma már nagyon kevés, én egy fillért sem adnék érte, nemhogy 50 ezer Forintot! Ahogy látom, a Huawei Y9 nem mindig kapható, például most sem, viszont mindenben tökéletes alternatívája a Huawei P Smart Z, na az szerintem tuti befutó lehetne!

És bár személyes tapasztalatom ugyan nincs Xiaomi-val, de rengetegen dícsérik, ár-érték arányban pedig egyértelműen verhetetlen, na és persze a Huawei-hez hasonlóan az is kínai márka, szóval ebben a kategóriában szerintem a Xiaomi Redmi Note 8T a létező legjobb telefon, érdemes lenne azt is fontolóra venni!

2020. jún. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

LG-t még csúcskategóriában sem ajánlanám a leírhatatlan hulladék, elavult rendszere miatt, alsó kategóriát kifejezetten kínzás használni LG-ből.

Ilyen árkategóriában a Xiaomi-t tudnám ajánlani mindenképp, bárminemű elvakultság nélkül, mert többet ad ugyanannyiért, mint a "nagy" vetélytársak.


Bár ha kifejezetten a fent említett 3 gyártó közül kellene választanom, akkor talán Huawei, de a Samsung-nál is macerás a bootloader nyitás + root. Ezért én mindenképp Xiaomi-t pártolom.

2020. jún. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Akkor valószínűleg a Huawei lesz a befutó.
2020. jún. 6. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
huawei nem ajånlom mert mår nincs minden modellen google tåmogatås ,inkåbb samsung .
2020. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Nem gondolod, hogy ha alsó-középkategóriás modellekben gondolkodik, akkor valószínűleg nem Mate 30-at vagy P40-et fog venni? :)

2020. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így igaz! Huawei-n belül relatív a dolog, azokon a típusokon vannak még Google-szolgáltatások, amik legkésőbb 2019 Augusztusában kerültek piacra, tehát például: P30-as széria, Mate 20-as széria, Nova 5T, alsóbb kategóriában a P Smart-típusok, és a legtöbb Y-szériás típus! Amúgy a GSM Arenás adatlapokon az adott telefon mrgjelenési ideje is fel van tüntetve!
2020. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, meg persze a felújított, vagy régebbi chippel szerelt modellek, mint P Smart Z, P30 Pro New Edition.
2020. jún. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!