Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik iPhone éri meg jobban?

Melyik iPhone éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Hosszas dilemmázás után (6S-től indult a keresés) végül két készülék között szeretnék választani: X 256 GB, illetve XS 64 GB.

Mindkettő készülék ugyanattól az eladótól lenne (Hardverapróról, megbízható). Árban nagyjából ugyanott lenne (134, ill. 140 ezer Ft). Az eladó szerint jobban megérné az X, bár én nem írtam le neki az én felhasználói szokásaimat.

Félek attól, hogy kevés lenne a 64 GB (128 lenne nyilván az igazi, de az sajnos nincs), 256 viszont talán túl sok lenne, de inkább legyen elég tárhely. Jelenleg állandóan ezzel szenvedek, úgyhogy számomra ez lényeges.

Viszont az XS javára írható a jobb hardver (erről szívesen fogadok véleményeket, tapasztalatokat), az IP68 (IP67 helyett, bár számomra ez annyira nem lényeges), illetve az eSIM támogatás.

Utóbbi is érdekes dolog, mivel a jelenlegi telefonomban két SIM-et használok, bár csak kényszerből. XS esetében lehet két SIM-et használni (egy nano, és egy eSIM)?



2020. jún. 27. 22:08
A kérdező szavazást indított:
iPhone X 256 GB
iPhone XS 64 GB
56 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
XS, ha tárhely Kell, ott az ingyen Apple cloud 5GB, ha nem elég havi 300ft 50GB
2020. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi szavazatokat. Úgy látom, erősen az XS vezet.

Valaki meg tudná indokolni?

Talán ennyivel többet számít, hogy egy évvel újabb? Jobban számítana, mint a négyszer akkora tárhely, de mégis valamennyivel gyengébb hardver?

2020. jún. 27. 22:38
 3/14 A kérdező kommentje:
De ha betelik a tárhely alkalmazásokkal, akkor lehet őket telepíteni iCloudra? Vagy csak fájlokat lehet ott tárolni, mint Driveban vagy bármilyen más felhőben?
2020. jún. 27. 22:39
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az XS-t válaszd. Sokat számít az az 1 GB plusz RAM és a processzor plusz teljesítménye is. Most még lehet, hogy nem fogsz akkora különbséget tapasztalni a kettő között, de pár év múlva már egyértelműen látszódni fog a teljesítményen az a kis különbség is.


Nekem 2000 kép és 50 alkalmazás mellett a 32 giga tárhely sincs teljesen tele, bár igaz, hogy nagyobb tárhelyet igénylő játék nincs letöltve. Egy ismerősöm a 128 GB-t 11 ezer képpel és több, mint 100 alkalmazással rakta tele. Ez esetleg nyújthat egy kis támpontot ahhoz, mekkora tárhely kellhet neked. Alkalmazásokat nem tudsz iCloudra telepíteni, de fájlokat, képeket, videókat tárolhatsz ott, sokat lehet spórolni így a telefon tárhelyén.


Legjobb tudomásom szerint az eSIM+nano SIM dolog működik, telekom oldalán legalábbis láttam erre vonatkozó útmutatókat.


Amire viszont figyelj oda, az az akkumulátor állapota. Az akku beállításainál meg tudod nézni, mekkora a jelenlegi kapacitása az eredeti állapothoz képest. Ha az eladó nem írta le a hirdetésben, kérdezz ra, mert drága mulatság az akku csere, és 20% csökkenés már közel 1 óra veszteséget eredményezhet a használati időben, ez is egy fontos szempont lehet a döntésben.

2020. jún. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
iPhone Xs
2020. jún. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Morzsi007 ***** válasza:
94%
Xs jobban optimalizált, mintha az X kissé korai kiadás lett volna. Némi akadás előfordul, ami az iphone-oknál nem megszokott, pedig a hardverja bírná meg az Xs újabb egy kicsit, ez sok mindenben változást jelent, még ha kis mértékben is. Szóval Xs.
2020. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp XS, főleg most, hogy leesett az ára (fél évvel ezelőtt). A +1GB RAM elég sokat számít (főleg a jövőben), illetve egy évvel tovább kap frissítést.


Úgy alapvetően az X kiforrottabb verziója (ahogyan a többi S modell is).

2020. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
150 ezerért vegyél új 2. generációs Iphone SE-t.
2020. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az SE-ben is van esim

[link]

2020. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3éves telefont venni 140ért :DD



akkor már tényleg inkább SE.


Nekem is tetsznek az iphoneok, de tudod, olyan 3 éves használt iphonet venni, mint egy lefingott 20 éves prémium autót..

2020. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!