Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » XXLGSM-ben megéri rendelni?

XXLGSM-ben megéri rendelni?

Figyelt kérdés
Dobozostol, toltostol, fulhallgatostol kapom meg a keszuleket?
2020. jún. 29. 10:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Jó, az is igaz, hogy sosem akartam olyan telefont venni, aminek problémát okozott a kifizetése. Low-budget telefonjaim voltak, most meg már a cég fizeti, aztán nem is érdekel. Meglepődtem, hogy ilyen árak vannak.

100 ezres árkülönbségnél főleg nem mernék az olcsóbb helyről vásárolni. Azért tudni kell, hogy elég komoly árverseny van, sok cég árul telefonokat, aki drágábban adja, annak sem 100 ezer a nyeresége egy telefonon. Nem nagyon engedheti meg magának senki, hogy a reálisnál több hasznot tegyen rá. Aki olcsóbban adja, az valamivel csal. Nem mondom, hogy kötelezően megszívja a vevő, mert gondolom általában nem. Tulajdonképpen lehet úgy is nézni, hogy ha három telefonnal nem szívod meg, akkor a negyedik már ingyen lesz ahhoz képest, mint ha rendes boltból szerzed be, aki tán még az adókat is befizeti. De akkor állj bele, vállald a kockázatot, és ne idegeskedjél annyit.

2020. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#10

Nem a #9 vagyok, hanem a 8, de szeretnélek megcáfolni.


Oké, hogy kifizeted azt a 250-et egy noname boltban a telefonért.

Kérdéses, hogy:

-jön e rá frissítés, ha másik régiós akkor nem biztos

-garancia érvényes-e

- gyári garancia-e, mert ha nem, a bolt rengeteg kifogással ki tud bújni a garancia alól, ezért sem megbízható a bolti garancia


"ha valami gebasz lenne a teleofnnal, aminek az esélye 1:100-hoz"

Attól, hogy kicsi az esélye, bárkivel megtörténhet.

Ha kifizeted a 250-et, és mondjuk elszáll az alaplap (garanciaidőn túl/kibújik alóla a bolt, mert "leejtetted", stb), akkor az kapásból minimum 100 ezer forint.

Rögtön buktál 25 ezer forintot, csomó időt, és várni kell a szervizelésre. Nem utolsó sorban tuti, hogy te is ideges lennél miatta.

2020. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12 akkor nem értetted meg teljesen, amit írtam.

Az a majdnem 100 ezer ft-os különbség fedez szinte egy legrosszabb esetben előforduló szervízköltséget HA esetleg át.sztak a garival, és nem csinálják meg ingyen a gyártói szervizbe, de itt a HA nagyon fontos, mert valójában a “noname” bolt nem véletlenül van idézőjelben. Valójában egy normál megbízhatóbb gsm boltot is lehet érteni alatta, mint amilyen a Mobilcorner, vagy Turbado. Ezek elnyerték többször is az év boltja díjat, tehát nem lehetnek annyira megbízhatatlanok, de mégis majd 100 ezerrel olcsóbb némelyik telefonjuk, mint egy “hivatalos“ üzletben.

2020. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkor ha XXLGSM bol rendelnek max annyi lenne a “baj” hogy lehet nem kapnek garanciat, meg lehet nem magyar toltot kapnek? Mert ha igen akkor nekem nem gond
2020. júl. 1. 22:05
 15/18 anonim ***** válasza:
Meg is kérdezheted ám az üzletet, hogy mit adnak.
2020. júl. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem vagy biztos a dologban, akkor én innen vásároltam az XR-emet, egy év garancia, és európai töltő volt+Lightning füles (magyarul mintha hivatalos viszonteladótól vettem volna): [link]


Megbízható hely, konkrétan a fél ismeretségi köröm (egymástól független ismerősök is) náluk vásárol.

2020. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Es hogy kell ott rendelni? :D
2020. júl. 3. 07:30
 18/18 anonim ***** válasza:
Hoppá, azt elfelejtettem, hogy ott csak üzletben való személyes átvétel van :’D
2020. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!