Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire jó egy okostelefon?

Mire jó egy okostelefon?

Figyelt kérdés

Gondolkodom rajta, hogy veszek egyet. Eddig még csak "buta" telefonjaim voltak, nekem azok is megfeleltek. Amit szoktam rajta csinálni: telefonálni, emlékeztető jegyzetet felírni, megnézni hány óra van. Internetezni biztos nem fogok az okostelefonon se, arra van asztali gépem. Szerintetek lenne értelme nekem venni egyet? Kinézetre tetszik egyik-másik, ezért is fordult meg a fejemben (meg mert gondoltam hogy jó lenne haladni a korral is).

24/F



2020. aug. 2. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

A kérdésed alapján neked teljesen felesleges.


A huszonnégy éves korod ellenére, te már 100 évvel le vagy maradva.


A pénzedet költsd el hasznosabb dolgokra, rengeteg sört tudnál venni például az árából.

Vagy a Fidesz szoptatási bizottságát is támogathatod belőle.

Ők eléggé idős pasik, és drága lesz nekik ezt a sok mell műtétet megcsináltatni...

2020. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
61%
Szerintem vegyél egyet, de azért próbáld ki rajta a dolgokat, tölts le néhány alkalmazást ami ugy trendi pl instagram mondjuk.. youtubozz, internetezz. Nem kell, hogy tetszen ha nem a te világod, de nyiss az újra ne zárkózz el ennyire :D
2020. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem próbáld ki, lehet meg fog változni a véleményed róluk.
2020. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nincs véleményem róluk. Sosem használtam, nem tudom hogy mire jó. YouTube-ozni szoktam néha, de csak otthon. Napközben melózok, ott nincs idő ilyenre, este meg otthon vagyok ahol van egy rendes asztali gépem, tehát oda meg nem kell. Ezért is írtam, hogy nekem internetem biztos nem lenne rajta, szóval valami olyan felhasználásra lennék kíváncsi, amihez internet nem kell.
2020. aug. 2. 21:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Például kinn vagy a pusztában, kéne a buszmenetrend (előre nem úgy tervezted). Vagy oda akarsz találni valahova - sokkal kényelmesebb egy GPS-es telefon, mint egy papír térkép. Ha autóval mész, a Waze vagy hasonló netes navigációs alkalmazások sokkal gyorsabban értesítenek az utadba eső balesetekről, torlódásokról, mint az útinform, így jobbak az esélyeid, hogy ne ragadj be egy több órás torlódásba. Idegen helyen vagy, este érkezel, lefényképezed a boltok nyitva tartását, hogy másnap reggel tudd, hova érdemes menned kifliért. De akár le se kell fényképezned őket, a google térképalkalmazása ismeri a legtöbb bolt nyitvatartását (fejlett országokban legalábbis). Várakoznod kell valahol, addig elolvasod a híreket vagy a Pocket alkalmazásba későbbre lementett cikkeidet (amit az asztali gépről mentettél). Ha idegen nyelven olvasod, egy-egy ismeretlen szónál fordítást is könnyen lekérhetsz, nem kell magaddal cipelni az Országh-féle nagyszótárat. Vonatjegyet bitang gyorsan lehet a MÁV appal venni (ha már egyszer felkonfiguráltad a születési adataiddal). A google fordító sok nyelvnél a telefon kameráját használva tud neked képről szöveget fordítani (külföldön hasznos, ha kiírást kell lefordítani vagy egy étel összetevőire vagy kíváncsi). Ha NFC-vel felszerelt telefont veszel, az OTP Simple alkalmazása segítségével fizetni is fogsz tudni a telefonnal (igen hasznos, ha otthon felejted a tárcád). Most ennyi jutott eszembe így hirtelen :-)
2020. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan drága az internet sem amúgy, és nem várt eseményeknél nagyon hasznos tud lenni. De egy csomó helyen van wifi is.


Ha a telekomnál vagy domino-kártyával, akkor tartaléknak nagyon jó a maraton internetcsomag. Egyszer befizetsz, és utána használhatod, míg el nem fogy, nem jár le sosem. Ha szerényen használod a netet, csak navigációra meg ilyenekre, akkor 1-2 GB évekig elég.

2020. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

2. vagyok

Hát internet az nekem sincs rajta ( a többséggel ellentétben ) és gépem is van itthon, de még így is órákat használom. Otthon rákapcsolódsz a wifire és mondjuk nem a gépnél nézed a dolgokat hanem telefonon, mondjuk az ágyból, ha főzöl vagy takarítasz zenét kapcsolsz rajta, kipróbálsz alkalmazásokat amikkel ütheted az időt, közösségi médiák stbstb először biztos nagyon furcsa lenne, de ahogy kitapasztalnád, belejönnél szerintem biztos tetszene

2020. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Az 5. válaszolónak is igaza van ezek eszembe se jutottak :D
2020. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
(#5 és #6 vagyok) Én is net nélkül használtam az első évben az okostelefonomat, de aztán befizettem a Domino Maratonra, és nagyon megérte, jó sok bosszúságtól mentett már meg.
2020. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nagyon akartam, 2018 végén vettem az első okostelefonomat, 20 év nyomógombos telefon használat után. Há' mer' minekaznekem, feleslegeshülyeség.


Aztán elkezdtem használni:

- nem kell szarakodni a SIM-kártyán, vagy csak a gombos mobil memóriájában lévő kontaktokkal, mindent szinkronizál a google fiókkal (igaz, a bő 400 kontaktot egyszer fel kellett dolgozni, mert nem teljesen volt kompatibilis a gombosból kimentett formátum)

- ott a Waze, tök jó az autóban.

- menetrendek

- csekk fizetés QR-kóddal

- gáz, villany, víz bejelentése applikációval, nem kell folyton a naptárat nézni, melyik mikor aktuális, mert jelez az app.

- háromféle parkolási app, valamelyik a budapesti irodaházak, szállók szabad helyeit is engedi használni, nyitja a sorompót

- mobilbank applikláció

...és folytathatnám, pár hét alatt hozzám nőtt.

2020. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!