Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aki szerint túlárazott szar...

Aki szerint túlárazott szar az iPhone, az ajánlana nekem alternatívát?

Figyelt kérdés

Olyan telefont, ami 5-6 évig kap frissítést. Sztereó hangzása van. Évek múlva is szép áron el tudod adni.


Állandóan azt hallgatom, olvasom, hogy hülye, aki iPhone - t vesz, mert pl. a Xiaomi ugyanazt vagy még többet ad 60 ezerért. Várom a javaslatokat a követelményeimnek megfelelő Xiaomi, Huawei vagy más egyéb Adnroidos telefonra 100 ezer alatt természetesen. Mert arról volt szó.


2020. aug. 10. 08:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem MATE 20 Pro-m van.


Ha fotózok párat, és szeretném, hogy a tableten és a laptopon is gyorsan rajta legyen (nem felhőzök) csak bedugom a pendrive-ot és kész.


Ha a fényképezőgéppel csinált fotókat hazafelé a vonaton ülve akarom nagyban megnézni, csak fogom az OTG adaptert, bele az SD kártya és már másolom is fel a telefonra/táblagépre.


Ha valakinek megtetszik az én tartalmam, vagy nekem az övé, seperc alatt átmásolom bárhonnan bárhová.


Tablet-telefon-pc bárhol bármikor, nem függök felhőtől és/vagy szinkronizáló programoktól.


Rádug, másol. Kész. Ennyire egyszerű.


A maximális testreszabhatóság is említésre méltó.


128 GB tárhely, ami bővíthető (+128 van is benne).


Oké, hogy online tárhely + korlátlan mobilnet de külföldi utazások alkalmával (sőt, belföldi utazásokkor) is megnézném, hogy hogyan nézel filmet a felhőtárhelyedből. (+külföldön sem kell wifi után szaladgálni, mert "elfogyott a tárhely" a fotók/videók miatt)


Az én telefonom 2 éves, frissítést még kap, egyelőre nem cserélem le. Tökéletesen teszi a dolgát, nem fagy, nem akad, amire nekem kell, arra több, mint elég.


Sosem értettem, miért olyan hatalmas szenzáció, ha egy telefonra 3 évnél tovább érkezik frissítés. Az emberek 90%-a maximum 2 év után cserél telefont, 99% pedig legkésőbb 3 év után.

Az a 4-5-6 évi frissítés annak a maradék 1%-nak érdeke. Nem tekinthető releváns adatnak.

2020. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Egy androidos telefont nem fogsz 5-6 évig használni, főleg ha 100K alatt akarod megúszni. "


Azért egy 300.000 ft-od iphone-t NE egy 100.000 Ft-os androidos készülékkel hasonlítsunk össze

2020. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%
Nézd. Én vettem sokszor új Apple telefont. Egy idő után rá fogsz jönni, nincs értelme cserélgetni a telefont. ha veszel egy új Iphonet teljes vételárért, vigyázol rá, akkor nagyon sokáig működni fog. Viszont az utóbbi időben én már használtan vásárolok, mert jelentős árkülönbség van és ha ott amikor megveszed a telefont jó, akkor máskor is jó lesz. Maximum egy akkumulátor cserét kell néha csináltatnod, az meg nem vág falhoz. Szóval még mindig azt lehet mondani Apple telefont érdemes megvásárolni. Minthogy veszel 50-60 ezerért vagy akár 160 ezerért egy androidos telefont és 2 év mulva be fog lassúlni (és ezt tapasztalatból írom Samsung galaxy S8 al). Most akár veszel egy 7-es Iphone-t kb 40-50 ért már van használtan ami még biztosan az IOS 15-t is megfogja kapni szóval még kap támogatást bőven.
2020. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alex Fly ***** válasza:
100%

@6: gondolom az nem zavar, hogy az Apple. Is Samsung panelt szerel a telefonjaiba...


@8: a kamera sem Apple innováció... Az említett cégnél még csak szóba sem került, hogy telefont gyártsanak, amikor már többféle kamerás mobil közül válogathattál...


@13: az Apple mobilok vételárának feléért kapsz minimum ugyamolyan teljesítményü készüléket. Lehet, hogyazt nem használod 5 évig és az iPhone esetében mindössze az akkut kell cserélned, de ha a másik mobilt 3 év után lecseréled egy ugyanolyan kategóriájú új készülékre, akkor az 5 év alatt kb. ugyanannyit költöttél, viszont nem egy 5 éves konstrukció van a zsebedben, hanem egy kétéves modell... Vagy 3 év alatt az iPhone-ok semmit nem fejlődnek?


A kérdésben szereplő felvetések pedig nem igazán lényegesek: az 5 éves frissítés nem létfontosságú, jelenleg az Android 5 évvel ezelőtti verziója is teljeskörű támogatást élvez, ugyanúgy használható mint a legfrissebb release. Persze az újabb feature-ökről le kell mondani egy régebbi rendszer esetében - de az Apple régebbi készülékei sem kapják meg az újonnan megjelent rendszerek minden újdonságát. A gyakorlatban semmi különbség nincs a kettő között...


Az iPhone jobban tartja az árát - ez tény. Mint ahogyan az is, hogy nem azért, mintha ennyire értékálló lenne, hanem mert sokan képesek egy használhatatlanságig elavult matuzsálemért a valós értékénél jóval többet fizetni pusztán azért, mert egy megcsócsált alma van a hátlapon. Személyesen tapasztaltam olyat, hogy egy illető akkora összeget adott egy iPhone 5C-ért, amennyiért már egész korrekt és használható mobilt is vehetett volna magának. Azt is, hogy utána nem győzte szidni az Apple-t, hogy jóval többet várt tőle...

Ez veri fel a használt iPhone-ok árait.


A sztereó hangzás pedig már kb. 15 éve alapvető elvárás a mobiloknál. Szerintem semmi extra nincs abban, hogy az Apple készülékei is ismerik - annál kevésbé meglepő, mivel alapvetően zenelejátszóról van szó (az iPhone nem más, mint egy GSM-modullal kiegészített iPod)...

2020. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jo az apple es az androidos telok is. utobbi rendszere nem zart elegge es jon ra egy csomo hirdetes meg ilyesmi. az ios-t nem kell annyit allitgatni, amint megkapod kb hasznalhatod is. napjainkban viszont nagyon le van maradva az apple (a telefonok, nem a tobbi cuccuk), ani az ujitasokat illeti, de ettol meg ezek is jol hasznalhato telefonok.
2020. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!