Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az normális hogy két év után...

Az normális hogy két év után androidos mobil nagyon be lassul?

Figyelt kérdés
Eddig tökéletes volt minden, de most igen csak le van lassulva. Gyári visszaállítás segíthet? Vagy mit kell tenni? Vegyek másikat? Mondjuk 2 évig jól szolgált ilyen kevés pénzért. Meizu M6

2020. aug. 14. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
nem normális! sokkal korábban be szoktak lassulni!
2020. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

#1


Ez jó volt, ott a pont. 😊

2020. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Normális. Ritka kivétel, ami nem.
2020. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Én megtaláltam a "gyógyszerét"!


Vettem régen a lányomnak egy Lenovo A6010-est, ami ma már őskövületnek számít. Be is volt lassulva rendesen, szinte használhatatlan volt. Mint azt internetes fórumokról megtudtam, ez nem a korának köszönhető hanem a gyártók szemétkedésének.


[link]


Olvasd el ezt, és alkalmazd az ott leírtakat. A Kingo Root tartalmaz egy "hülyebiztos" asszisztenst is. Ha azzal töröltetsz, nem lesz baj.


A lányom telefonja azóta úgy felgyorsult, mintha tegnap vettem volna!


A gyári visszaállítással jó irányba tapogatózol, de az kevés. a gyári szoftver eleve szándékosan teremt olyan helyzetet, ami a teló lassulását okozza. A root-olás az ellenszere.

2020. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem normális, a probléma a felhasználási szokásaidban keresendő
2020. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

#4, #5-nek:


Meg abban, hogy a rendszermag mekkora területet foglal le teljesen feleslegesen a RAM-ból.

2020. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
#4 Igen, de azt is említsd meg, hogy egy root-olt készülékkel, nem tudsz bank alkalmazásokat használni, és akármikor tönkreteheted a telefonodat, ha nem tudod, hogy kell használni. Ráadásul önmagában az, hogy berootolod semmire se jó. Csak akkor "gyorsítja", ha új ROM-ot telepítesz a telefonodra a rootolás segítségével. Emellett a Kingo Root szinte biztos, hogy nem képes minden Androidot berootolni, max. az ilyen 4-6 -os verziókat, az újabbakat elég nehéz már.
2020. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4, #7-nek:


1.) Ha a Kingo-Root asszisztensét használod a teló rendbetételére, vagyis NEM TE MAGAD törölgetsz mint ahogy azt már fentebb is írtam, akkor semmi gond nem lesz. A Kingo nagyon profi. Ha az asszisztenst felülbírálva akarsz törölni valamit akkor előtte figyelmeztet hogy pontosan mi fog történni ha megteszed, és azt is hogy miért! Én is akartam önállóskodni, de elvette tőle a kedvem. Amiket kiírt az világos volt és érthető! Egyébként pedig van külön opció az összes felesleges dolog törlésére, ami tökéletessé tette a lányom telóját!


Olyan Root progit biztos hogy nem fogsz találni, amelyik BÁRMELYIK telót kirootolja.


A Kingo Root legfrissebb verziója idei!


[link]

2020. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 vagyok:


Bocsi a hibás megnevezésért. Nem Kingo-Root mint ahogy eddig mindenhol írtam, hanem King-root.

2020. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
83%

@9: én inkább elkerülöm az ilyen KingRoot-féle malware-eket. Ha rootolni akarom a mobilt, akkor nem vagyok lusta az XDA-n megkeresni a hardver- és szoftverspecifikus scriptet, ami nem szemeteli tele a készüléket minden vacakkal...

A belassulás meg a használat és a karbantartás hiánya miatt alakulhat ki főleg az alsókategóriában.

Persze erre van rengeteg "optimalizáló" app, melyek rendszeres használata vagy a háttérben való állandó futása az írója szerint megakadályozza a lassulást - de az még a jobbik eset, ha semmit nem csinál.

Ha 3rd party appot akar valaki használni, akkor az egyetlen, ami valóban hatásos és nem okoz semmi kárt, az az SD Maid havonta-kéthavonta lefuttatva.

2020. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!