Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi az átlagos élettartama...

Mennyi az átlagos élettartama egy Xiaomi (Redmi Note 4) készüléknek?

Figyelt kérdés

Januárban lesz 3 éves a készülék. Semmi baja alapvetően, lassulást nem nagyon érzékeltem, működik minden funkciója, viszont kb. egy hete - varázsütés szerűen - elkezdett gyorsabban merülni az akkumulátora. Használat során is, illetve készenlétben is. Nem emlékszem, hogy lett volna nemrég rendszer frissítés ami esetleg okozná, új alkalmazást se töltöttem le, ugyanúgy, ugyanolyan mértékben használom, mint eddig.


6-7 ezer forint egy akksi csere. Ami nem sok, ha még másfél-két évig esetleg tudnám használni a telefont, de ha teszem azt, fél éven belül bedobja az unalmast, akkor ennek a pénznek inkább lenne helye egy új "készülékben".


Eddig egy készülékem se húzta ki (kivéve a nyomógombos Nokiákat - régi szép idők :D ), a korábbi samsungjaimat ilyenkor már rég ki kellett dobni, előbb elhaltak mint az akksi bennük. Tekintve az akksi (és a telefon) életkorát mit gondoltok, ez valószínűleg csak az akksi, vagy elindult a telefon a szemétdomb felé vezető lejtőn?


Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel a típussal, vagy esetleg más Xiaomi telefonnal, mire számítsak?



2020. okt. 15. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima redmi 4x-em van. Egyszer cseréltem már rajta usb csatit mert nagyon ki volt kopva és folyton kiesett a kábel belőle. Az aksira néha en
2020. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs. Valamiért elküldte a fél választ :D


Szóval az aksira néha én is panaszkodok, hogy gyorsabban merül mint ahogy megszoktam, aztán utána meg olyan mint régen. Nálad valószínűleg az aksi kezd gyengülni. Egy aksi csere és jó lesz megint. Én legalábbis az enyémben ha nagyon gyengül tuti cserélek. Nem nagyon van most olyan teló amire váltanék.

2020. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen van, ha nem töröd össze, még 2-3 évig simán jó.
2020. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Lejárt az ideje. Mármint nálam. Én gyakran böngészek akár 20-30 lappal, mellete zene, facebook,stb. Nekem így kevés volt a RAM benne. Mindig újratöltötte app/lapváltáskor, elfelejtette hol tartottam, hiába volt lelakatolva.


Te viszont nem használsz ennyire RAM igényes feladatokat. Így viszont teljesen jó. Ha te elvagy vele, akkor érdemes cserélni, persze.

Egy új teló (ha ugyanezt a családot nézzük, akkor redmi note 9) nem olcsó, 60 ezer környéke.


Én feljebb váltottam, Mi 9T pro. Utódját tudom javasolni, POCO F2. Imádom.

2020. okt. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
LineAgeOSel használom, sokkal jobb, mint a stock rom, érdemes kipróbálni, nem zárja de az appokat így.
2020. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem eddig elég volt a RAM, nem nyüstölöm annyira, úgyhogy akkor elviszem akksit cserélni. :)

Igen, néztem a Note 9-t, ugyanannyiért vettem ezt is anno :D

2020. okt. 18. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!