Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Video híváshoz milyen középkat...

Video híváshoz milyen középkategóriás eszközt vegyek, a nagyinak?

Figyelt kérdés
Ár/érték arányban nem akarom sem a legolcsóbbat/leggagyibbat, sem a kelleténél drágábbat. Sajnos otthonról távolra kerültem, és az egészségügyben dolgozom. A 85 éves nagyihoz nem akarok mostanában hazamenni. Karácsonyra sem. Eddig csak telefonon tartottuk a kapcsolatot, egy közönséges DOS-os nem okos telefonja van. Hogy lásson is engem, meg lássa az unokáját, beszereltettem neki az internetet, és egy okostelefont akarok vásárolni neki, amin a video hívás nem szaggat, elbírja a hardware. Milyek készüléket ajánlotok?

2020. okt. 20. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Samsung A szériát nézted már? Elég megbízhatóak.
2020. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Csak két kérdés, egyik mert nehéz megfejtenem és furdall a kíváncsiság. A "nagyi a te nagymamád"? és akkor mi az téged és az unokáját? a gyermeked akkor a dédunokája vagy a "nagyi" az anyukád és a gyermeketek az unokája?

A másik, releváns kérdés pedig: Van a hölgynek számítógépe? Én azt vettem észre, hogy jelen korunkban eléggé szabadosak ezek az árszabások. régen volt az "olcsó gagyi" de ma már az is irreálisan drága.

Az én húgom pl rendelt kínából egy webcamerát 300 forintért és azon látszom...elmosódva, de azt mondta hogy az 1500 ft-os még szörnyűbb.... de 8000 -ért van már tűrhető minőség. Látni meg igazából akkor látja az unokát ha van neki megfelelő szoftvere (meg nektek webcam). Nekem egy hp z200 workstation towerem van amin tökéletesen fut a win10, zoom-on keresztül meg látom akit tudok látni. Ha laptopot szeretne, akkor is a hp-t tudom ajánlani, meg egy régebbi MAC-bookot, nagyon könnyű a kezelésük.

A hp cuccok hátránya, hogy nincsen beépített webcamerájuk, de pendrive-szerűen csatlakoztatható egy külső.

2020. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Samsung a10, a20, stb
2020. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, RosalieHale95 sorain pedig nem igazodok el, mert ez a "mobiltelefonok" kategória.

Esetleg, ha nem Samsung, egy ilyen megfelelő lenne?

[link]

2020. okt. 20. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok

Hát elég sovány azzal a 2Giga rammal, lehet akadozni fog, de az xiaomi mindenképpen jó választás!

2020. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Én úgy tudom, a Samsung A10-nek is 2GB RAM-ja van.
2020. okt. 20. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Ömmm...Én a SM A10s-re gondoltam, csak az autocorrect kijavította
2020. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké, félreértettem a kérdést tényleg, én azt hittem, laptopot vennél.
2020. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értelek, semmi gond. Sajnos a laptop kezelésére nem biztos, hogy meg fogom tudni tanítani telefonon keresztül a 85 éves Nagyit.

Esetleg Mobil ügyben lenne ötleted?

A Google duo-val csekkoltam egy más készülékkel, de SIM nélkül wifin teljesen korrekt a videohívás és a kép- és hang minősége. Parancsikonba is ki tudtam tenni a kezdőképernyőre a hívást indító ikont. Felvenni is egyszerű...

2020. okt. 26. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!