Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Két készülék egy Apple ID?

Két készülék egy Apple ID?

Figyelt kérdés
Van egy iphone-om és nemrég vettem egy ipad-et. Ugyanaz az apple ID-t használom az ipad-en és észrevettem, hogy az ipad-em reagál a telefonomra, vagyis benne a névjegyzék és ha csörög akkor az ipad is. Na ez tök szuper. Tetszik! Viszont az ipad-be rakni akarok sim kártyát, hogy legyen mobilnetem azon is. Csak az a kérdésem, hogy ha rakok bele egy új sim kártyát akkor a másik sim kátyán lévő névjegyzék is megmarad? Illetve ha a mobilról hívnak akkor ugyanúgy fog csörögni az ipad is?

2020. nov. 7. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most direkt megnéztem: ugyanúgy megvan az összes kontaktom iPaden is, mint a telefonomon. (A csörgés megmarad, amíg nem változtatsz a beállításokon.)
2020. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Zsír! Most a kérdésem miatt utána néztél?:)
2020. nov. 7. 19:13
 3/12 anonim ***** válasza:

az iCloudba nem a telefonban lévő SIM kártyáról kerülnek fel az adatok, hanem a telefonon lévő Kontaktok appban tögzítatt adatok!

Ha raksz az iPadba SOM kártyát nem fog változni semmi, ugyanúgy meg fognak jelenni az iCloudból az adatok - én is így használom a rendszert :)

a szolgálatódnál nézz utána, van ahol van direkt ilyen táblagépbe való kártya amivel megosztod a fő sim kártya netjét, stb...


az iCloud szolgáltatásnak is olvass utána, vagy kérdezz tőlünk, látom nem nagyon használtad még - jó dolog, hogy tényleg minden vackot szinkrnizál és mindent megtalálsz a másik eszközödön is.

Az iPadról tudsz hívást is indítani például

illetve mondjuk egy jegyzetet is tudsz folytatni a másik eszközödön

de működik a vágólap is két eszköz között...

2020. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2 Igen. Én is egy Apple ID-val használom a készülékeimet. (Nemcsak kettőt. ;) )
2020. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

az iPadról csak a telefonon keresztül tudsz hívást indítani - és a hívásokat is csak akkor látod rajta, ha az iPad és az iPhone is ugyanazon a WiFi hálózaton vannak.


az iPadba tett SIM kártyát csak netezésre tudja használni, telefonálni akkor sem tudsz vele az iPad-en, ha a SIM-hez telefon szolgáltatás is tartozik, nem csak mobilnet. az iPaden még az SMS-eket sem látod, amik a beletett SIM kártyára jönnek (pl. a szolgáltató előfizetéssel kapcsolatos tájékoztatásai).

2020. nov. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"iPaden még az SMS-eket sem látod, amik a beletett SIM kártyára jönnek (pl. a szolgáltató előfizetéssel kapcsolatos tájékoztatásai)."


de látod...

majd akkor válaszolj okostojás, ha tudod is miről vakerálsz...

2020. nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

“az iPadról csak a telefonon keresztül tudsz hívást indítani”

Arra való a telefon eddig is, szóval ebben nincs semmi nagy dolog.


“és a hívásokat is csak akkor látod rajta, ha az iPad és az iPhone is ugyanazon a WiFi hálózaton vannak.”

Ki jár el otthonról telefon nélkül?🤷‍♂️


“az iPadba tett SIM kártyát csak netezésre tudja használni, telefonálni akkor sem tudsz vele az iPad-en, ha a SIM-hez telefon szolgáltatás is tartozik, nem csak mobilnet. az iPaden még az SMS-eket sem látod, amik a beletett SIM kártyára jönnek (pl. a szolgáltató előfizetéssel kapcsolatos tájékoztatásai).”

Nem is új SIM kártya a célom. Hanem mobilnet mikor úton vagyok, ezért kell egy másik SIM vagy megosztott kártya amit előbb írtak. De ha már rakok akkor a telefonnal való kapcsolat is megmarad-e, mert az számomra tök jó. Engem nem érdekel az iPad-ben levő új SIM csak a mobilnet.

2020. nov. 10. 23:45
 8/12 anonim ***** válasza:

"a telefonnal való kapcsolat is megmarad-e, mert az

számomra tök jó."

meg! :)

2020. nov. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szuper😊
2020. nov. 11. 00:07
 10/12 A kérdező kommentje:

Rájöttem, hogy tök felesleges volt egy újabb SIM kártya! Én hülye! De azért annyira nem, mert rájöttem van megoldás csak később jöttem rá. A pénzem bánta sajnos.

Akit rajtam kívül is érdekli a téma: A telefonon bekapcsoljuk a mobilhálózatot, ezzel aktív lesz. Utána a beállításokban a Személyes hotspot. Onnan már érthető mit kell csinálni.

2020. dec. 13. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!