Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okosórának lényegében mi...

Okosórának lényegében mi értelme van, aki használ, leírná, hogy neki miben könnyíti meg az életét?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem látom semmi értelmét. Telefonnak mindig ott kell lennie, hogy kapcsolódjon hozzá (hacsak nem lte-s), arra, hogy megnézzem ki üzent ugyan úgy előtudom venni a telefonom, és visszaírni úgyis ott fogok.

Sportolásra azt mondom ok, van haszna (futás, biciklizés stb).



2020. nov. 23. 12:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
Az okos óra most az új flanc, nem kell ebbe nagy dolgokat bele látni.
2020. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%
Hát figyelj, semmi haszna, csak jól mutat. Ott pl az android óra. Úgy csinálnak, mintha telefon lenne. De képzeld már el, hogy ezen nyomod a Cod mobile-t.
2020. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem igenis megkönnyíti az életem, hogy kevesebbszer kell a telefonomat elővennem, kioldanom. Az általam kapott legtöbb e-mail és üzenet nagy része nem igényel azonnali reakciót, de ha mégis ilyet kapok, azt legalább egyből látom, és előveszem a telefont. Leginkább akkor hasznos, amikor a gyerekekkel vagyok vagy főzök, esetleg vezetek. A lépésszámláló, pulzusmérő és alvás tracker szinte mellékes, bár ezeket is szeretem. Hozzáteszem, nekem olcsó okosórám van (Xiaomi Mi Band 4) és százezreset én se vennék.
2020. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én függőnek tartom magam, napi 3.5 óra kijelzőidőmmel. Namármost ehhez hozzáadódna, hogy a watch-csal is basz.akodnék egész nap.. véroxigénmérés meg ilyenek talán hasznos dolog lehet.
2020. nov. 23. 12:21
 5/29 anonim válasza:
11%

"Nekem igenis megkönnyíti az életem, hogy kevesebbszer kell a telefonomat elővennem, kioldanom."


Jaj szegénykém, mert nagyon megterhelő egy telefont elővenni, kioldani?? Mindjárt sajnállak.

2020. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
és ugyan úgy kell használod mellé a telefonodat.. sportoláson kívül, meg max olyan helyen ahol nem telefonozhatsz, de elnézik az órát, nincs sok értelme az átlag ember számára.
2020. nov. 23. 12:30
 7/29 anonim ***** válasza:
68%

#3 válaszával értek egyet. Nekem anno volt, szerettem, mert pl egy műtét alatt (gyakorlaton, nem én operáltam nyugi) nem vettem elő a telefonom és le is némítottam, de volt, hogy fontos hívást vártam. Ilyenkor hasznos volt, hogy jelzett és volt kontaktom "kifelé".



Az spo2 meg kb értelmetlen. Ha nincs valami betegséged, akkor az konstans 95% felett kell legyen.

A legtöbbnél van vérnyomásmérés, amit ugye mondani sem kell, hogy nem hiteles. Ezek nekem eleinte voltak újdonságok, hogy elvileg ennyit aludtam, aztán volt olyan, mikor azt írta 2-kor járkáltam 15 m-t 🤷🏻‍♂️😂

2020. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%

Nos, nekem úgy lett okosórám (vagy inkább sportórám, de mindegy, Fitbit egyébként), hogy tönkrement a régi analóg. Akkor körbenéztem, mindenképpen kellett egy óra, és hát ez olcsóbb volt, mint egy hagyományos óra, igaz, hogy akciós volt.


Azóta felfedeztem az előnyeit is: a telefon simán lehet a táskában lehalkítva, mégis látom/érzem ha felhívnak, sms-t kapok, ilyesmi. A sport része is érdekes, bár én nem vagyok ilyen fitness őrült, de pont most home office időben ad motivációt arra, hogy kimenjek futni/sétálni egy pár kört, mert azt nagyon gáznak érzem, ha csak napi 2400 lépést teszek meg.


Mondjuk a kalóriafelhasználás adatain nagyon szoktam röhögni, előfordul húzósabb napon, hogy 4000 kalóriát ír, ez azért nem enyhén túlzás.

2020. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Kb úgy álltam hozzá, mint te, úgyhogy talán hasznos lehet a tapasztalatom. Sosem szerettem, ha a kezemen van valami, mindegy milyen óra. De aztán tavasszal úgy döntöttem, beruházok egy okosórába, hogy motiváljon a mozgásban. Egy Samsungot vettem, 2 nap kb az üzemideje, ami elég kevés, de mindegy is, mert én úgysem alszom órában, estére mindig felteszem tölteni. Vagy ha elfelejtem, akkor reggel amíg elkészülök, bőven töltődik annyit, hogy elég legyen. Azt, hogy a kezemen van, viszonylag hamar megszoktam, de direkt olyat választottam, ami csak 42 mm-es, nem pedig az általános 46-os. (Remélem, jól mondom a méreteket.)

Amikor megvettem, lelkes voltam, hogy megyek majd edzőterembe, futni, stb. Aztán a covid közbeszólt, a motivációm is hanyatlott, viszont azért megmaradt, és ez az órának is köszönhető. Azt a funkciót mondjuk kikapcsoltam, hogy óránként szóljon, hogy ideje mozogni, de ez nekem nem is kellett.


Amit szeretek benne, pedig előre nem gondoltam:


- sokkal kevesebbszer nyúlok a telefonomhoz (az időt, meg hogy kaptam-e üzenetet, látom az órán)

- Ha irodán belül, vagy otthon mászkálok, nem érzem a kényszert, hogy mindig a zsebemben legyen a telefon, mert az óra jelez, ha hívnak, fel is tudom venni akkor is, ha épp nem tudom, hol a telefon

- Nem kell felhangosítani a tel. csengőhangját, mert az óra rezgéséből is érzem, ha hív valaki. Így akkor is észreveszem, ha nem hallanám meg, viszont utálom, ha hangosan csörög.

- Sokszor elő sem veszem a telefont, ha pl. sétálás, biciklizés vagy hasonló közben hívnak, csak az órán aktiválom a hívást, és elég Michael Knight módjára a csuklómhoz beszélnem. Sőt, nem is nagyon kell odatartani, nem feltűnő, nem idétlen, és főleg nem kell fogni a telefont, szabad marad mindkét kezem. Ez akkor is jó, ha télen kesztyűben vagyok, a telefon meg a kabátzsebemben, vagy biciklis tartóban, stb.

- Engem ösztönöz, hogy minden nap meglegyen az előírt lépésszám, szeretem a statisztikákat, amiket készít és küld az applikáció. Szeretem azt is, hogy felismeri, hogy épp mit csinálok, és rögzíti, hogy épp futottam, bicikliztem, lépcsőztem. Vettem egyet anyukámnak is, ő úszni is szokott benne, elképesztő, hogy felismeri az úszásnemeket, és úgy készíti a statisztikát, hogy hány hossz volt mell-, hát-, gyorsúszás. Én vízben nem próbáltam még.


Amit nem szeretek benne:


Ha kezet mosok, sokszor befolyik a szíj alá a víz, aztán nem tudom megtörölni normálisan, csak ha leveszem a csuklómról. De ez mindegyik órával így van.

2020. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
#9 voltam, még annyit hozzátennék, hogy nekem a "kijelzőidőmet" nem növeli, inkább csökkenti. Az órát nem nyomkodom, nem nézegetem, mert minek. Egy óra. Naponta ha összesen 3 percet nézem, akkor szerintem sokat mondtam. Ennyi elég, hogy lássam a statisztikát a nap végén, ha érdekel, meg hogy ránézzek, hogy mennyi az idő, vagy hány fok van, stb.
2020. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!