Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aki rendelt már eBay-ről...

Aki rendelt már eBay-ről annak megérkezett amit rendelt vagy az attól függ kitől rendeled?

Figyelt kérdés

2020. nov. 28. 00:39
 1/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Megérkezett, de persze oda kell figyelni mit kitől honnan mennyiért rendel az ember
2020. nov. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hetente rendelgetek onnan évek óta.

Nagyon ritka mikor nem érkezik meg, olyankor írni kell az eladónak és vagy újraküldi vagy visszautalja a pénzt.

Ha nem reagál vagy nem akar együttműködni akkor fel lehet nyomni az Ebay-nél és ők visszautalják.

2020. nov. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit előzőek írtak, azt tudom én is megerősíteni.

Kiegészítésként: ilyenkor már rendkívül nagy a csomag-forgalom, késések előfordulhatnak. Az eladók törekszenek arra, hogy jó szolgáltatásokat nyújtsanak, kompromisszumkészek legyenek. Ha nem érkezik meg, akkor azt kell tenni, amit előttem írtak.

2020. nov. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Van ami Koreából jön és azthiszem több hét is lehet a covid miatt
2020. nov. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Én 3 dolgot rendeltem október közepén, ebből 2 már november eleje körül megérkezett (2-3 hetet vártam) viszont egyet még postára sem adtak. Szerintem eladó függő is, illetve talán szerencse kérdése, hogy mi hogy jön meg, de gondoltam megosztom a tapasztalatom, mert összességében nem olyan rossz arány. Bár pont az nem jött meg, amit a legjobban akartam. :D
2020. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Közel 100 rendelés, ha még léptem át

(Másoknak is rendelek, mert nem akarnak paypal-el bíbelődni vagy nincs bankszámlájuk)


Egyetlen egy alkalom volt, amikor nem ért ide a csomag, illetve egyszer sérült terméket kaptam.


Mindkét alkalommal full refundot kaptam.

2020. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
45%

Kedves Emberek! Jó kis cifra Ebay-es csalás áldozata lettem, ezért szeretném veletek is megosztani a sztorimat és a tapasztalataimat az Ebay úgynevezett „Buyers protection” (vásárlót védő) metódusáról. Ezek után szerintem háromszor is meg fogjátok fontolni, hogy rendeltek-e bármit is erről a darkwebre hajazó e-vásártérről, mert telibe fogják ***-ni az esetleges jogos panaszaitokat.

A sztorim röviden: Valószínűleg egy tört program révén életemben először benyaltam (valszeg KMSpico) egy malware vírust, melynek fényében a támadók lényegében hozzáfértek a Google fiókomhoz, így kvázi minden lementett accountomhoz, jelszavamhoz.

A támadók a saját Ebay fiókomon keresztül vásárlásokat kezdeményeztek, lévén hozzá voltak rendelve az Ebayhez is a gyorsabb fizetés érdekében a kártyaadataim, a hackerek pedig ilyen gift cardokat (ajándékkártyákat) kezdtek el vásárolgatni a nevemben. Előtte persze beállítottak egy gmail-es szűrőt a fiókomban, hogy azonnal törölje az ebay/paypal/amazon-os leveleket, így rejtve maradt a tevékenységük, egészen addig, amíg a Revolut nem jelzett a telefonomon a terhelésekről. Az ajándékkártyák kódját pedig rögtön el is kérték üzenetben (ebay-en, az üzenetet pedig hide-olták), ergo teljesült is az adásvétel 1 percen belül, nincs több hetes szállítás, ergo időd sem fellebbezni.

Namármost már eleve az egy óriási biztonsági rés az Ebay-en, hogy nem küldtek a telefonomra kártyatranzakciós megerősítést a vásárláskor, de még egy nyamvadt telefonos megerősítést sem kértek mikor valszeg a világ túlsó feléről lépett be valaki a fiókomba egy full másik IP címről, mint amiről én szoktam. A 21. században ez már szörnyen gáz hiányosság, de ha a te pénzedről van szó, akkor inkább dühítően amatőr.

Na mindegy, öröm az ürömben, hogy a sokat támadott fintech észnél volt, és „csak” az első vásárlás ment végbe, 70 dollár értékben, a többi több 100 dollárnyi gift cardot már nem tudták kifizetni, mert addigra befagyasztotta a kártyámat a Revolut.

A nyilvánvaló baromságomon kívül, hogy le voltak mentve a kártyaadataim, az Ebay vásárlót védő bullshit szlogenjére hívnám fel a figyelmeteket! Sokat leveleztem velük a refundról, miután kinyomoztam, hogy az én fiókomból történt a tranzakció (el lehet rejteni tranzakciókat és üzeneteket az Ebayben, csodálatos feature csalóknak…). Mivel rogyásig van az Ebay ilyen ajándékkártyákkal, így lényegében ezek pénzmosodát jelentenek az ilyen ún. fraudulent tranzakciókhoz. Ezekre nem érvényes a refund, illetve most tudtam meg, hogy eleve az eladó válogatja, hogy biztosít-e egyáltalán refundot. A csalók pedig nyilván rendelkeznek több ilyen kamuaccount-tal is, ahol érdekes módon kb. 10-100-1000-10000 dolláros nagyságrendben vannak termékek, gondolom kitapogatva a kártyalimiteket és a fedezeteket.

Megpróbáltam nem teljesítésre hivatkozva refundot kérni, ezt az eladó és az Ebay is elutasította, az Ebay pedig telibe ***ja, hogy ki hogyan garázdálkodik a piacterén, a lényeg, hogy megtörténjen a tranzakció, amiből leszedi a sápját. Legyen az akár csalárd tranzakció, mint nálam. Semmifajta felelősséget nem vállalnak a piacterükön történt bűncselekményekért, ennek fényében legyetek tisztában azzal, hogy az Ebay-nek van egy jelentős darkweb-es pénzmosodája, ahol a barom/peches meghackelt vevőt semmi sem védi a csalásoktól, csak a jószerencse, mint esetemben a Revolut automatikus kártyabefagyasztása.


Megéri kockáztatni? Az Ebay-en semmiképp!

2020. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kétlépcsős azonosítás nem volt beállítva, mert akkor csak a telefonod ellopásával jutottak volna be.
2020. dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #7


Ezért NEM SZABAD tört Windowst használni!

Megéri a kockázatot a törés? NEM!


eBay-en PayPalt KELL használni, azon keresztül biztonságosabb


Google fiókot (főleg ha hozzáadsz számlát, kártyát) HITELESÍTŐVEL KELL használni


Az meg NEM az eBay hibája, hogy TE engedélyezted korábban a "szó nélküli" tranzakciókat (a kártyaadatok elmentésével egyetemben)



Csak néhány dolog, amiben TE hibáztál!

2020. dec. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint felesleges hibáztatni az Ebay-t, kétlépcsős azonosítást lehetővé tesz Ebay is, már Paypal is, meg ráadásul még a Google is. Az, hogy a gépeden keresztül fértek hozzá a fiókhoz esetleg azt jelentheti hogy a te IP címeden keresztül tudtak belépni és ezért nem kért volna kódot a kétlépcsős azonosításkor sem, bár mondjuk ez is meglehet.

Ettől függetlenül szerintem nem az Ebay tehet arról: miképpen jártál. Ha valaki óvatlan és ismerős odaül a gépéhez, mert ő be van jelentkezve, vásárolgat ezt-azt a nevében, akkor az illető is mondhatná bármire: "jajj bocsi nem is én voltam, látogatóba érkezett ismerősöm vásárolta gyorsan".

Az általad kritizált oldalon aprópénzért vásárolható aktiváló kód is, ekkor nem kellett volna különféle programokkal trükközni.

2020. dec. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!