Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hová tűntek az olcsó, jó...

Hová tűntek az olcsó, jó minőségű telefonok?

Figyelt kérdés

Lányomnak vennék egy mobilt, mert jövőre már egyedül fog az iskolából hazajárni. Ledöbbentem a "kínálaton",amit a szolgáltatók nyújtanak. Naívan arra gondoltam, hogy 20 ezer forint körül már kapható egy átlagos Nokia vagy Samsung telefon, ami egy tíz éves igényeinek bőven elég. De ilyen nincs, nem kapható 😢 a legolcsóbb, noname mobil is 30-ról indul, felháborító.

Nem vagyunk szegények, átlagos család vagyunk, de én ezeken az árakon ledöbbenek és nagyon sajnálok egy telefonért ennyit kifizetni. Ahol van 2, 3 gyerek, ott is százezrekért vásárolnak a szülők telefont?

Valaki tudna tanácsot adni, hogy 20 ezerért mit lenne érdemes venni? Köszönöm.



2020. dec. 4. 13:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
64%

Te kérdező, mennyiért vetted a saját telefonodat és milyen szempontok alapján? Mi az a funkciók közül, ami neked mindenképp kellett, de a gyereknek nem?


Na ugye.

2020. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Olcsón sosem lehetett jó minőségű mobilt kapni, nem tűntek el, mert nem is voltak.

20ezerért semmilyen valamirevaló mobilt sem lehet venni, ami van, az gyakorlatilag használhatatlan, felbosszantja az embert, hogy az érintő nem érzékel rendesen, gyenge a beszélgetési hangminőség is és egyéb, először rejtett hibák jönnek elő.

40ezertől kezdődik a használható szint, de jól kell választani, mert könnyen ki lehet fogni rossz vételt is.

2020. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
56%
Akartam ajánlani a Xiaomi-t, de azt hittem, az átlag árakhoz képest érted az olcsót. Lehet, hogy egy Samsung kerül 120-ba, de a Xiaomi-t megveheted 60+-ért. Nekem is ilyenem van és brutálisan jó telefon.
2020. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos nincsenek ilyen telefonok... sok szülő kihozza hűséggel, nem baj hogy egy négytagú családnak 50.000 a telefonszámla amiből kb 35.000 a törlesztő...

Ha 8.000 a törlesztő, akkor a telefonért 180.000et fizetsz ki csak nem egyben, mert papíron 0 forinttal vetted...


Sajnos ez van.

2020. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Azért egy 10 éves gyereknek nehogy már 50 ezerért vegyen egy szülő telefont, ami esélyes, hogy törik, elveszik, ellopják. Vagy itt mindenki ilyen jól keres?
2020. dec. 4. 21:10
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem arról szól, hogy ki mennyit keres, hanem arról, hogy mennyibe kerül egy telefon. Igen, drága. Te meg eldöntheted, hogy veszel-e neki.


A tiéd mennyibe került és mikor?

2020. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, itt a lényeg, amit Te magad is mondtál: "20 éve" !

De akkor gondolom, felnőtt létedre inflációról még nem is hallottál + arról sem, hogy az utóbbi években mennyit gyengült a Forint! Sima nyomógombos telefonokat most is lehet kapni 20 ezerért, egy okostelefonban viszont számítógép-szerű hardver van (csak kisebben) + sokkal komolyabb szoftver (nem úgy mint 20 éve) + több és érzékenyebb szenzorok, bizony ezek is mind pénzbe kerülnek!

Attól függ, hány éves a gyerek! A lényeg hogy valóban nem szabad elkényeztetni, nagyon fiatalon csak óvatosan, de mai viszonylatban például minimum 14 évesnek azért már nem luxus egy 50 ezres telefont adni a kezébe, csak becsülje meg!

2020. dec. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%
Én kb 6 éve tényleg vetem 20ezerért telefont a fiamnak az is okos telefon volt ,ara jó volt neki hogyha gond volt suliba vezető uton vagy táborba ment feltudjon hívni ,de az ilyen neve nincs telefon volt,amit késöbb lecseréltünk egy nevesebb márkára.de én csak felsőtagozatban vetem nekik telefont addig mi vittük hoztuk ökett a suliból.
2020. dec. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%

20 ezerért sose lehetett normális telefont venni, esetleg Kínából, ott a noname márkák közt is 20-30 körül van a legalja, ami még használható.

A normális telefon az kb. a Redmi 8-nál kezdődik, az van 50 ezer körül.

Manapság ez nem nagy pénz.

2020. dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
67%

"Elkeserítő, hogy 20 éve ugyanannál a szolgáltatónál van az előfizetésem, a gyereknek is havidíjat fizetnék, hűségnyilatkozatot is vállalnék továbbra, mégsem tudok venni egy normális telefont, csak aranyárban."


Elképesztő hogy én meg a villanyszámlát fizetem 20 éve ugyanannál a szolgáltatónál, és egy fillér kedvezményt nem kapok rá.

Sőt, a vízdíjra sem.

2020. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!