Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hová tűntek az olcsó, jó...

Hová tűntek az olcsó, jó minőségű telefonok?

Figyelt kérdés

Lányomnak vennék egy mobilt, mert jövőre már egyedül fog az iskolából hazajárni. Ledöbbentem a "kínálaton",amit a szolgáltatók nyújtanak. Naívan arra gondoltam, hogy 20 ezer forint körül már kapható egy átlagos Nokia vagy Samsung telefon, ami egy tíz éves igényeinek bőven elég. De ilyen nincs, nem kapható 😢 a legolcsóbb, noname mobil is 30-ról indul, felháborító.

Nem vagyunk szegények, átlagos család vagyunk, de én ezeken az árakon ledöbbenek és nagyon sajnálok egy telefonért ennyit kifizetni. Ahol van 2, 3 gyerek, ott is százezrekért vásárolnak a szülők telefont?

Valaki tudna tanácsot adni, hogy 20 ezerért mit lenne érdemes venni? Köszönöm.



2020. dec. 4. 13:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon megdrágult minden, és ebben benne vannak az elektronikus eszközök is. És jövőre még kevesebbet fogsz kapni ugyan azért a pénzért. (Pl a Galaxy A42 5G már csak HD+ felbontású 110 ezerért.)

Ezért is kopott ki a HMD Nokia. Egyszerűen elfogyott a cég. 30 ezerért van 1 giga rammal szerelt telefon. Pf.


Esetleg várd meg, míg beérkezik a szolgáltatóiba a Nokia 3.4 telefon. Az függetlenül 55 ezer ft, előfizuval talán belefér a húszasba majd.

2020. dec. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
76%

"Hová tűntek az olcsó, jó minőségű telefonok?"

A jófogáson hirdetik őket retro mobil néven.

2020. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Amíg vízszolgáltatót nem tudok váltani, sem áramszolgáltatót, addig mobilszolgáltatót igen, van is verseny, pont ezért kéne a 20 éve a pénzét náluk elköltő előfizetőit megtartani kedvezményekkel. De lassan ott tartunk, hogy egy új előfizetőnek több kedvezménye van, mint egy 20 éve náluk lévőnek. A saját telefonom pár éve közel százezer forint volt, mint azt valaki kérdezte, de ez miért is jelentené azt, hogy egy tíz éves, szeleburdi gyereknek is ennyiért kéne venni?
2020. dec. 6. 08:57
 24/26 anonim ***** válasza:
68%
A te telefonod azért lényeges, mert ehhez tudsz viszonyítani. Megnézed, hogy a funkciói közül melyekre van szükséged, és ezek közül melyik az, amelyik a gyereknek nem kell. Ha nem az jön ki, hogy a gyereknek kb. az ötödére van szüksége (mert ugye 100 000: 20 000= 5, és most az inflációtól nagyvonalúan eltekintünk), akkor egyszerű belátni, hogy nem éppen realisztikus a kívánságod.
2020. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
69%
De nem kell 100 ezerért telót venni a gyereknek! Redmi 8-om van nekem is, 55 ezerért vettem, nekem tökéletes. A 32GB-os modell még olcsóbb, ha spórolni akarsz.
2020. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Redmi 8-at 55 ezerért?? Na neee! Az kb. egy 10-15 ezres túlárazás, legalábbis a kártyafüggetlen árához képest! Tudtommal előfizetést csak kártyára is adnak, függetlenül pedig olcsóbbak a telefonok! 55 ezerért a Xiaomi Redmi Note 8T és a Motorola Moto G8 Power a legjobbak, vagy ha kicsivel olcsóbban kell megúszni, akkor "Power nélkül" a sima G8 a tuti teló!
2020. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!