Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt iPhone telefont...

Használt iPhone telefont megéri venni?

Figyelt kérdés

Új telefont szeretnék már régóta venni, de amit kinéztem azért nem szívesen adok annyit amennyit most elkérnek érte.

Gondolkoztam azon, hogy használtan kéne megpróbálni, de tartok attól, hogy valami nem lesz jó a telefonnal. Olvastam már nem egy olyan történetet ahol nagyon megszívta az illető a használt telefont. Nyilván ez benne van sajnos, de esetleg vannak olyan megbízható helyek ahonnan akar érdemes lehet nézelődni? Vagy használt telefont egyáltalán megéri venni?



2021. jan. 26. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

"Vagy használt telefont egyáltalán megéri venni?"

Persze, csak személyesen kell elmenni érte.

2021. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Morzsi007 ***** válasza:
54%

Így van, az egyik fontos dolog, hogy személyes találka legyen.

Gyárilag függetlent javasolnám elsősorban, mert akkor nem előfizetéses, részletfizetéses, stb későbbi problémákat nem fog okozni.

Ezen felül, külsőleg is sérülésmentes legyen, kisebb karcok lehetnek rajta nagyobb ütés, törött kijelzős felejtős. Aztán jöhet a legfontosabb része, hogy tiszta telefon legyen, mindenből kijelentkezve, tartalom mentes és ott a helyszínen a saját adataiddal (apple id) jelentkezz be, induljon el a telefon. Olyan ne legyen, hogy az eladó mondja “most nem tudok kijelentkezni, mert elfelejtettem a jelszavam, de majd elküldöm” vagy hasonlók. Ha ez rendben zajlott, akkor már kipróbálhatsz néhány dolgot a telefonon, kezd a legalapvetőbbel, hívj fel valakit, hangszóró, mikrofon ellenőrzés, aztán mobilnet, kamerák, stb. Én is több iphone-t vettem már használtan, minden rendben velük.

Egyébként heti szinten kerül fel egy ilyen kérdés, miért nem olvassátok el...

2021. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én “használtat” vettem. Rajta volt még a fólia + 2 év garancia, de feleáron volt. Semmi baja, nagyon megérte. Kb. 2 éve van meg.
2021. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
Még annyit, ha létrejött a személyes találkozó, akkor kevesebb az esélye, hogy átverés lesz a vége, legtöbbször már itt elbukik a mutatvány. Hardveraprón több pozitív értékeléssel rendelkező embereket keresnék, mint eladók, azoktól vennék.
2021. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Én nem vennék használt telefont. Inkább vennék egy olcsóbbat, de vadiújat. Ezek az új telefonok már nem bírják olyan sokáig, mint a régiek (10-20 éve). Nekem nem érné meg, hogy veszek egy 2-3 éveset, aztán 2 év múlva dobhatom ki.

Ha mégis azt szeretnél, akkor inkább üzletben vedd, és nem magánszemélytől, akiről semmit sem tudsz.

2021. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megèri, de nezd at jol. Iphone esetében figyeld azt, hogy ne legyen benne icloud es hogy menjen a face id.
2021. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a személyes is kudarc volt, bár régebben egy mostanra már régebbi típusú Iphone 4 készülék volt. 2 nap múlva már nem ment a wifije. Wifi hibás volt. Náluk még működött, gondolom valami házi praktikával visszalőtték gyorsan /mélyhűtő+hajszárító/ aztán pont kibírta, hogy elhozzam meg használjam kicsit aztán megadta magát. Egyszer még én is vissza tudtam hozni ugyan így de csak 1-2 órára, aztán kuka volt, csak mobilnettel ment, akkor meg még nem volt olyan népszerű ez a korlátlan net.

A túloldal közölte hogy passz, náluk még ment amibe nehéz volt belekötni mert tényleg.

Én azóta nem bízok a használtban.

Ui: a használt telefon lehet 0ft-ra kihozott törlesztős telefon is aminek a működése attól függ, hogy fizeti e a másik oldal. /így is járt már egyik tesóm egy másik ronontól kopott telefonnal. kb két hónapig élvezhette aztán egyik reggel se kép se hang, hívtuk a rokont hogy wtf, majd közölte hogy nem tudta fizetni a törlesztőt ezért kikapcsolták.

Nálam teljes a bizalmatlanság sajnos.

2021. jan. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szinte mindegyik iPhoneom (2012 óta) használtan vettem, ilyen 1-2 hónapos telefonokat, volt ami féléves volt. A mostanit vettem bontatlanul vadonat újban 1 éve mert jó áron volt, de nincs köztük különbség.


Ha értesz hozzá, és személyesen veszed meg, megnézed, kipróbálod, plusz megnézed az eladó értékeléseit(ha van), akkor semmi gond nem lehet belőle. Esetleg egy adás-vételi sem árthat. Szerintem megéri, mivel valamennyit esik az ára, el lehet csípni jóval olcsóbban, mint a bolti ár.

2021. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Adásvételi kell. Hibák, alkatrész csere, és ilyen alapvető dolgokat bele kell írni. És amit a többiek írtak, hogy mindenből ki van jelentkezve (és jelentkezz is be ott), nincs rajta nagy sérülés, stb..

Mondjuk én még hasnált telefont nem vettem csak számítógépet, azzal semmi gond nem volt.

2021. jan. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!