Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meglehet-e venni eBay-ről...

Marciking31 kérdése:

Meglehet-e venni eBay-ről ugyanazt a telefont 10k-val olcsóbban?

Figyelt kérdés

Adott a telefon: Xiaomi x3 nfc 128gb

Itthon legolcsobban 78ért árulják, míg ebay-en lehet találni 67ért is (szállítással) németből

[link]

Erre nem jönne rá áfa meg vám, ugye? Vagy igen? Mik lehetnek a bökkenők?

Köszi!



2021. febr. 11. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A bökkenő a nehezen érvényesíthető garanica lehet, ilyen kis jülönbségnél nem érdemes külföldről rendelni
2021. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Morzsi007 ***** válasza:
90%
A bökkenő, a garancia. Nem megy rá semmi extra költség, csak a szállítás, amivel kalkuláltál.
2021. febr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem csak a garancia a probléma(bár az is), de 2.5 % vámot és 27% áfát is kell fizetned:


[link]

2021. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
#3as vagyok, bocsi, amit írtam, az az EU-n kívülröl van, most láttam csak, hogy ez németországból jönne. Akkor semmi vám meg áfa nincs.
2021. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kis különbségnél nem éri meg a rizikó, hogy útközben eltűnik, megsérül stb. Plusz új telefon esetén a Xiaomi 2 év garanciát ad, így meg semmit.
2021. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem is biztos hogy megjön. Nekem 2000ftos papucs se jött meg, hiába írtam az eladónak húzta vonta egy darabig aztán törölte is magát. Pedig jól fel volt értékelve
2021. febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a fenti válaszolók túltolják a garancia kérdését egy 21. századi - alaopvetően elektronikára épülő - eszköz esetén.

A fő gond nem a garancia lesz, hanem a vám, ez kb 2000 Ft alapdíj, plusz áfa, plus vám, ami kb 10eFt-nál több lesz.

DE ettől függetlenül tuti jó telókat és egyéb eszközöket lehet venni a neten, ne add fel.

Mondjuk szerintem az ebay-nél sokkal jobb az ali és egyéb kínai oldalak, és a fő előnyük az, hogy néha tizedáron veszed meg az adott dolgokat az adott magyar árhoz képest. Használd ezt ki, júniusig.

Telóban pedig szerintem az égvilágon semmi nem indolkolja, hogy ilyen rohadt drága túltolt dolgokat vegyél, a magyar webshopokban 50 körül már teljesen korrekt telókat kapsz.

2021. febr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7.


Még mindig Németországból van a termék.

2021. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én régóta rendelgetek az eBayről, és tapasztaltam, hogy attól mert Németország a feladó, attól még simán jöhet Kínából.

Drágább dolgokat egyébként a németek mindig DHL-el küldenek, ami persze jó drága.

2021. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszokat (kivéve 7eskének). Eddig egy telefonommal se volt probléma (mármint garanciás szempontból), és a xiaomi se számít olyan noname márkának mint anno,ezért játszottam el az ebayes gondolattal.

De szerintem nem most fogom elkezdeni a külföldről rendelgetést. :)

2021. febr. 11. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!