Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az okostelefonoknál miért nem...

Az okostelefonoknál miért nem szokás láthatóvá tenni, hogy melyik a telefon alja meg teteje?

Figyelt kérdés

Az biztos egy jó válasz, hogy "csak", de lehet, hogy van ezen kívül is valami ok?

A legtöbbnél csak valami közelről észrevehető apróság a különbség. Forma vagy színezés nem különbözteti meg a lentet és a fentet. Ha felveszem, pláne rosszabb megvilágításnál, akkor nézegetni kell, vagy oldalsó gombot keresgetni, ha meg akarom nézni mondjuk az időt, vagy bármi. Nem egy hatalmas porbéla, de sokkal jobb lenne automatikusan odanyúlni, ahová akarok, nem pedig keresgetni, hogy melyik oldalon is van a gomb.


2021. ápr. 19. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nagy képernyő ára. Az előlapi kamerát általában látni.
2021. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

És szerinted ezt hogyan lehetne egy olyan eszköznél megtenni, aminél arra törekednek, hogy minél nagyobb legyen a használható, érzékelős felülete?

Gondolom a tiédben még nem a kijelző alatt van a kamera, így látni, hogy elől vagy a hátul a kamera ahol van. Az a teteje. Ahol a gombok vannak az oldalán az a teteje. Nem olyan nehéz ez.

2021. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
89%
Végülis érdekes a kérdés. Milyen jó, hogy nekem van AOD a telefonon, így nem kell ezen gondolkodni.
2021. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha már Pór Béla meg lett említve, művelődjünk kicsit!

[link]


Tudod kérdező én látássérült vagyok elég rendesen. Mint a vak ló egy zsákkal a fején a vasúti alagútban, újholdkor, kb annyit látok, mégis kb 1000-ből 1x veszem kézbe a telefonomat rosszul.

Rengeteg azonosítási pont van egy készüléken, mind a 6 oldala más és más. Van kamera, vannak gombok, van töltőcsatlakozó és még az az oldala ahol nincs semmi még az is információval bír. A számítástechnikában a 0-is érték nem?

Tanuld meg, figyeld meg melyik oldalán mi van és gyakorold a kézbe fogását.

Esetleg vegyél rá egy olyan tokot amin nyilvánvaló taktilis jelek vannak amiket az ujjbegyeddel könnyen be tudsz azonosítani. Vagy ragassz a telefonra matricát amit szintén taktilis jelként fel tud dolgozni az agyad.

Múltkor láttam egy filmet egy helikopter pilótáról aki magyarázta, hogy gyakorlatilag minden gombot, kapcsolót fejből kell tudni, mert nincs idő olvasgatni a feliratokat... Ha valaki 300 kapcsoló 500 funkcióját meg tudja tanulni fejből, akkor benned legyen már annyi, hogy a telefonod 6 oldalán lévő jelekből felismered merre áll a kezedben.

2021. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy nem tudom megállapítani, melyik vége melyik, hanem hogy nem azonnal, egy pillantásra, ahogy kellene, meg ahogy a régi mobilokkal lehetett.

Na, most ha 2 másodpercre rápillantotok, akkor azonnal megvan?

[link]

Pedig még az oldalgombok is látszódnak a képen.

Persze, ott van az a kis pont, a kamera, de csak így állóképen. mozgás közben folyamatosan változik a látvány a visszatükröződés miatt, és emiatt nem olyan egyszerű, mint így fotón. Félhomályban már fél méterről se látható a kamera, ha nem pont úgy esik rá a fény, világosban meg eltűnik a sokkal erősebb fényű visszatükröződő dolgok mögött, amik persze folyamatosan változnak, ahogy magam felé közelítem. Vagy ha pont azt a végét fogom, akkor a kezem el is takarja. A gombokat az egyik oldalról nézve eltakarja a telefon teste, a másik oldalról nézve meg a koromfekete gombok nem látszódnak a koromfekete háttéren. Csak azt tudom csinálni, hogy végighúzogatom a kezem a két oldalon. De ennyi idő alatt már rég feloldottam volna a zárat, ha nem ezzel kellene szórakozni.

Igen, meg lehetne oldani, hogy különböző legyen a két vége. Az egyik vége a kijelzőn kívül lehetne mondjuk fehér, vagy szürke, vagy bármilyen, ami nem fekete.

Oké, megyek is, eladom az ötletet valamelyik nagy cégnek ötvenezer dollárért.

2021. ápr. 20. 07:48
 6/8 Brandon41 ***** válasza:
Ennyire csak nem lehet bonyolult megállapítani, hogy a telefonnak melyik az alja, és a teteje. A jelenlegi telefonomat (Oneplus 7 pro) lassan 2 éve használom, és mindig tudtam hogy, melyik oldala melyik, meg úgy is teszem el a zsebembe, hogy azzal a húzással amivel kiveszem, jól álljon,ne kelljen forgatnom. Szerintem azért elég könnyen és láthatók a az azonosítási pontok (töltő csatlakozó, és hangszóró lent van, a beszéd hangszóró fent. Gombokat többnyire kézre álló helyre szokták rakni.
2021. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam már kétszer, nem az a probléma, hogy nem tudom megállapítani, melyik az alja meg teteje. Hanem hogy felvéve nem látom első pillanatra, és keresgetni kell.
2021. ápr. 20. 09:40
 8/8 anonim ***** válasza:
A 4estől kaptál egy rakás tippet, nem értem a problémádat.
2021. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!