Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül gyorsan a vadonatú...

Miért merül gyorsan a vadonatúj iPhone 12 telóm?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hete, hogy vettem egyet a 220 volt egyik üzletében, ahol tudtommal nem használtakat árulnak. Azt vettem észre, hogy az akksim nagyon gyorsan merül és nem tudom miért. Ezt úgy értem, hogy egy nap lemerül 100%-ról a felére, miközben kb. összvissz a képernyőidő 1-2 óra. Kikapcsoltam minden olyan funkciót, ami lehúzhatná az akksit. Van rá 3 év garancia. Ha visszavinném tudnának vele bármit is csinálni, ami segítene?

2021. máj. 31. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ennyit bir
2021. máj. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 meszike91 ***** válasza:
70%
Az iphone-ok nem a nagy aksiidőről híresek. Ebben konkrétan egy 2815 mAh-ás aksi van ami nem túl acélos, sok telefonban 5000-es aksi van.
2021. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
51%
Mert Iphone.
2021. máj. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Imádom az iOS-t a jó optimalizáltsága miatt, de szörnyű az iPhoneok akksija sajnos. Minden ismerősöm powerbankkel mászkál aki nem Androidos. :(
2021. jún. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert szó szerint fel akkora aksit raknak bele, mint egy 50 ezres droidos telóba...

Ismerősöm most vesz egy androidos olcsó telefont, hogy azon tudjon otthon netezni/videózni és ne az iphone amúgy is nulla aksiját strapálja...

2021. jún. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidd vissza. Egy-két óra képernyőidővel valószínűleg defektes az akkumulátor. Nem aktív kijelzővel pedig szinte egyáltalán nem merül.

Még nekem is kijön 6 óra képernyőidő átlagban (igaz egyedül a SMS-ekhez és a Messengerhez vannak bekapcsolva az értesítések). - egy iPhone 12 tulaj

2021. jún. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Mert 2815 mAh-s akksi van benne.Ma már 4-5 ezres akksikat pakolnak a telókba.
2021. jún. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Morzsi007 ***** válasza:

Az iphone-ok kevesebbet fogyasztanak, mint a többi mobil, így nem kell csidálkozni, ha nincs 5000

mAh aksi bennük. Tesztek alapján kb egy 3900mAh-s iphone annyit bír, mint egy 5000-5500mAh-s androidos, de ugye ekkora aksi, csak a pro maxokban van. Szoftverfrissítés után van olyan, hogy pár töltésig gyorsabban merülhet.

Kérdező, ilyen gyorsan azért nem kellene merülnie, ha . A 12 Mini-nek kisebb aksija van 2 és félóra használat után 75%-on vagyok. Ez többnyire böngészés mobilneten meg egy kis youtube használat. Nekem folyamatosan 4G, wifi, BT meg GPS bekapcsolva, nem kapcsolgatom ki, egyedül az 5G van kilőve, egész nap mobilnetre, este wifire kapcsolódik. Esetleg újraindítást csinálj, meg várj még vele pár hetet. Lehet optimalizálja magát. Akku kapacitás 100%?

2021. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%
Ezért van nekem egy 4 ezer forintos telefonom.Kibír 2 hetet.
2021. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Beállítások › Akkumulátor

itt grafikonokon és óra:percben is láthatod, hogy melyik app mennyit fogyasztott. Jól ki lehet szűrni melyik app csinálja a balhét. Nekem a Mail szokott néha beakadni. Ezt onnan, hogy azt irja: Háttértevékenység.

Amúgy az 1 nap alatt 50% nem is olyan rossz és 100%-ra vetített kb 4 óra képernyőidő sem annyira kevés.

A magas fényerő nagyon szívja az akkut.

Ki kell kapcsolni az összes olyan appnál a háttérben frissítést ahol nem kell. Kibírod azt a fél másodpercet mire újra betölti

A halyzetmeghatározás beállításait is végig kell nyálazni.

Legyen mindig a legfrissebb iOS verzió fent! Mindig reszelgetik és általában sikerül is jobb eredményt elérni újabb iOS-al.

Kapcsold ki az 5G-t! Ez egy probléma az iPhone 12-nél, hogy az 5G nagyon meríti az akksit. Majd erre is találnak megoldást.

Ha nem utazl sokat akkor pl az automatikus időzóna beállítást is ki kell kapcsolni. Ez is folyamatosan nézi a helyzetedet ›› meríti az akkut.

stb.


Csinálj néha kényszerített újraindítást!

Nyomja meg és gyorsan engedje el a hangerőnövelő gombot, nyomja meg és gyorsan engedje el a hangerőcsökkentő gombot, majd tartsa megnyomva az oldalsó gombot. Amikor megjelenik az Apple embléma, engedje el a gombot.

2021. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!