Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy A72 vagy...

Samsung Galaxy A72 vagy Xiaomi Redmi Note 10 pro?

Figyelt kérdés

Ezzel a két fajta telefonnal szemezgetek, van valakinek tapasztalata valamelyikkel? Melyiket érdemes megvenni, és miért? Bedobtam összehasonlításba, de sajnos nem értek az ilyesmihez, nekem nem mond semmit, amit kiír, pl. hogy milyen a processzor, RAM, stb...

Szóval, ha valakinek van tapasztalata, véleménye ezekről a telókról, légyszi kicsit 'parasztnyelven' írjátok le. :)


2021. jún. 23. 23:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves 9. válaszoló!

A 4 év már nekem nagyon jól hangzik, milyen telefon volt, ami eddig bírta? És végig rendesen működött? :)

2021. jún. 24. 09:16
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#7


Nekem egy Galaxy A3 2016-om van, megjelenéskor lett véve és még mindig tökéletesen működik. Nem lassult be, nem akad, nem fagy le, gyorsabban merül byilvám, de már egy 5 éves telefon. Én is mostanában szeretnék váltani egy Galaxy A52-re, azt is legalább 4-5 évig szeretném majd használni :)


Egyébként a jelenleginek sincs semmi baja, csak már úgy érzem szolgált eleget szegény :D

2021. jún. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Szerintem az A72 lesz akkor a nyerő, remélem, hogy beválik, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2021. jún. 24. 13:29
 14/21 anonim ***** válasza:
Holveszed?
2021. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hol veszem, szétnézek, milyen ajánlatok vannak.
2021. jún. 24. 13:54
 16/21 anonim ***** válasza:

Egy Lenovo A5000 volt csak az utolsó félévben volt gond mert csak 16 GB volt háttér tára.és emiatt be lassult,néha.

Az utódja 128GB rendelkezik és gyors.

2021. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#10 -es kommant a kérdezőtöl:

...

"Mennyire helytálló, amiket írnak?"

...

"...duplázódnak az ikonok..."


A linkelt kérdésben semmit nem látni arról, milyen ikonduplázódásról is van szó...


(egyébként rémlik egy kérdés, amiben szerepelt ilyesmi, de homályos...)


A Samsung és Xiaomi -k szoftveres összehasonlítása során bár sok esetben tényleg úgy tűnik, hogy a Xiaomi jön ki rosszabbul, de amiket én személy szerint látok:

A Samsung tulajok nem gyengén elvakultak, csak mert Samsung. Bár panaszkodnak szép számmal, hogy annyi pénzért többet vártak és vannak hibák is, amikor a márkahűségről vannak kérdezve, még mindig sok esetben azt mondják, nem akarnak váltani.

A Xiaomi tulajdonosok két táborra oszlanak. Egyik tábor az, akit rábeszéltek a márkára. Ők belekötnek amint találnak valami hibát. A másik tábor, aki utána nézett a márkáknak és mindent kiderítve róluk döntött a választott készülék mellett. Ők a kisebb hibák felett szemet hunynak, de nem olyan mértékben, mint a Samsung -osok, a nagyobbakat már ők is szóvá teszik...


Független felhasználót nem fogsz találni. Akinek dinnyéje van, az a dinnyét szereti, akinek körtéje, az a körtét. (A szőlőt termesztők meg a bort... XD )


Én Xiaomi tulaj vagyok jelenleg, de volt Samsung -om is. Rendkívül nagy a különbség a kezelőfelületben, ezt sokan egyből negatívumként hozzák fel, pedig csak meg kell ismerni és onnantól rendben van (mindkettő). A szoftverben mindkét gyártó készülékein vannak hibák, de nem tudom eldönteni, hol nagyobb a baj...

A tesóm két évvel később váltott Samsung -ról Xiaomi -ra. Ő azt mondja a Samsung rosszabb szoftverben... Ezek alapján lehet, hogy később változott a különbség...

2021. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Bocsi, ezt szerettem volna linkelni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

Volt már korábban Xiaomi és Samsung telefonom is, csak a legolcsóbb fajtákból, és mind hamar tönkrement, így nem tudom a tapasztalatok alapján összehasonlítani tartósság szempontjából, ami most az egyik elsődleges szempontom lenne. De a kezelőfelülettel szerintem sincs probléma, gyorsan megszokhatón azért mégsem ég és föld a kettő.

2021. jún. 24. 17:17
 19/21 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb készülékek szinte gyártótól függetlenül a legkevésbé tartósak.

Ebből szinte már következtetni is lehet arra, hogy a tartósabb készülékek drágábbak.

És a különbség itt jobban is jelentkezik (árban, tartósságban, támogatottságban és minőségben is).


A Samsung hosszabb időre ad szoftveres támogatást, de az utóbbi időben mintha szándékosan pakolnának bugokat a frissítésekbe.


A Xiaomi egyre nagyobb piacot próbál lefedni és próbálnak minden készülék típust frissítgetni, épp emiatt hibáznak időnként, de a lehetőségekhez képest próbálják ezeket gyorsan orvosolni. Általában egy héten belül észbe kapnak ha hibáztak (gyakran csak 3-4 nap), de van hogy a nem feltűnő hibák csak hetek múlva jönnek elő...


Minden gyártó (fejlesztő) hibázik, éppen ezért jó ideje nem hagyom hogy a készülék frissítsen automatikusan. Ez a rendszerre és az alkalmazásokra is érvényes. Figyelem a visszajelzéseket és azok alapján mérlegelek, akarok -e frissíteni. Viszont a béta tesztelők gyakran nem teljesen életszerű körülmények között tesztelnek, épp ezért várom meg az éles használat utáni visszajelzéseket...

Néhány gyártó a hibás frissítésre újabb frissítést ad ki csak, mások először visszavonják a frissítést, amiben hibát találtak és később adnak ki javított frissítést (hogy akik nem frissítettek azonnal, azok ne nyeljék be a hibás frissítést).


Szóval nem tudom, melyiket ajánljam... A Samsung kezdi azt csinálni, hogy idővel egyre több hibával a rendszerben kényszerítenek váltásra, a Xiaomi esetén pedig az ár/érték arány kezd egyre kevésbé kedvezővé válni, miközben már annyira nagy dolgot nem nyújtanak a többi feltörekvő gyártóhoz képest...

2021. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyébként ha tartós telefont szeretnél, akkor ebben az árkategóriában ajánlom a 2020-as iPhone SE-t, persze ha nem baj hogy iOS. Az még 4-5 évig minden új frissítést meg fog kapni, és még utána is használható állapotban lesz. Egy akkumulátorcserét persze meg fog érni másfél, kétévenként.
2021. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!