Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegnap reggelre ez a kép...

Tegnap reggelre ez a kép fogadott ( Képek lent ) a telefonomon, azóta nem tudom tölteni és számítógéphez csatlakoztatni sem, mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés

Nos tegnap mikor először használni akartam a telefonom ez a kép fogadott az értesítések közt:


[link]


Aztán ha megnyitom ezt adja be:


[link]


És semmit nem enged, sem tölteni a telefont, sem számítógépre csatlakoztatva adatátvitelt. Egyedül akkor hajlandó tölteni ha kikapcsolom, de akkor is csak úgy ha akkor csatlakoztatom a töltőre ha teljesen kikapcsolt. Ugyanakkor ha egy OTG adapterre az adatkábelét csatlakoztatom és annak a végére egy másik telefont, akkor azt a másik telefont elkezdi tölteni.


A telefon tipusa: Alcatel 1S 5028D



2021. jún. 28. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy behalt rajta a töltő csatlakozó 🤷‍♂️
2021. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor másik telefont sem tudna tölteni szerintem. Mert ha direktbe összekötöm egy másik telefonnal akkor azt tölti, illetve ha teljesen kikapcsolom akkor is töltődik.
2021. jún. 28. 10:33
 3/17 A kérdező kommentje:
Már gyáribeállításokat is visszaállítottam de nem lett jó, illetve a fejlesztői beállítások közt sem telálok erre utaló beállítást.
2021. jún. 28. 10:36
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én arra tippelek, hogy az akkumulátorban történt valami.

A telefon akkumulátora kivehető, vagy ez már forrasztott akkumulátorral rendelkezik?

Ha kivehető, akkor van lehetőséged kipróbálni egy másik akkumulátorral?

2021. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos beépített.
2021. jún. 28. 10:45
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Törölt a cache particiót.

Ez egy samsungnál mutatja:

https://www.youtube.com/watch?v=lw7mrVWTa70

2021. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerülhetett nedvesség a töltő csatlakozójába?
2021. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nemhiszem. Akkor szerintem nem jelent volna meg az az üzenet ami a képen van a kérdésben.
2021. jún. 28. 11:15
 9/17 anonim ***** válasza:
USB hibakeresés funkció engedélyezve van (fejlesztői beállítások)?
2021. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A kiírt üzenet bizony utalhat nedvességre is a készülék csatlakozójában, ami OTG módba zárta a készülék csatlakozóját. Illetve lehet ennek oka fémreszelék is a csatlakozóban, ha netán belekerült...


Ellenőrizd a csatlakozót, nincs -e benne nedvesség!


(Ha van takarítógép, aminek nem árt, ha vizet szív fel, akkor azt azonnal használhatod egy szívószállal kiegészítve a csatlakozó kitakarítására).


Ha a csatlakozóban nedvesség van, akkor azt minél előbb (töltögetés nélkül!!!) el kell távolítani! Ha otthon nem megy, akkor vidd szervizbe!!!


Fémreszelék esetén a csatlakozóban egy hétköznapi porszívó is megfelel, amit egy szívószállal egészítesz ki (mint szűkítő) és szívod ki vele a fémreszeléket.


UI.:

A víz (ha az van a csatlakozóban) és az áram együtt sohasem jó. Korróziót okoz, el fog tűnni az aranyozás a csatlakozó érintkezőiről (elrohad alatta a réz és leválik), amitől még gyorsabban fog korrodálódni és mindenképp cserélni kellesz a csatlakozót, hacsak nem csere érett máris az oda-vissza töltögetés (és esetlegesen a folyamatosan OTG módban lét miatti állandóan jelen lévő 5V -os fesz miatt).

2021. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!