Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegnap reggelre ez a kép...

Tegnap reggelre ez a kép fogadott ( Képek lent ) a telefonomon, azóta nem tudom tölteni és számítógéphez csatlakoztatni sem, mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés

Nos tegnap mikor először használni akartam a telefonom ez a kép fogadott az értesítések közt:


[link]


Aztán ha megnyitom ezt adja be:


[link]


És semmit nem enged, sem tölteni a telefont, sem számítógépre csatlakoztatva adatátvitelt. Egyedül akkor hajlandó tölteni ha kikapcsolom, de akkor is csak úgy ha akkor csatlakoztatom a töltőre ha teljesen kikapcsolt. Ugyanakkor ha egy OTG adapterre az adatkábelét csatlakoztatom és annak a végére egy másik telefont, akkor azt a másik telefont elkezdi tölteni.


A telefon tipusa: Alcatel 1S 5028D



2021. jún. 28. 10:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#10 De ha nedvesség van benne és emiatt nem töltődik de tud otg módban mást telefont tölteni, akkor kikapcsolt miért töltődik rendesen?
2021. jún. 28. 12:49
 12/17 A kérdező kommentje:
#9 Nincs engedélyezve.
2021. jún. 28. 12:58
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor kapcsold be/engedélyezd.
2021. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Azzal sem jó.
2021. jún. 28. 13:17
 15/17 anonim ***** válasza:

A fejlesztői beállításook között sem találsz, erre a funkcióra vonatkozó beállítást, amit ki lehetne kapcsolni?

Nem volt csatlakoztatva a telefonodhoz usb fülhallgató? Lehet, annak a töltési funkciója ragadt be, és letiltotta a gyorstöltést. Ha van másik (nem gyors) töltőfejed, próbáld meg azzal tölteni a telefont.

2021. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Semmivel nem jó, több töltőfejjel is és kábellel próbáltam. De semmi eredmény. Laptopra dugva se hoz be semmit, nem ismeri fel a latop. Másik kábellel sem jó. A fejlesztői beállításoknál megtaláltam azt a menüt ahol be lehet állítani hogy mit csináljon ha számítógéphez csatlakoztatom, töltés, képátvitel stb... De egyik lehetőségnél sem csinál semmit. Csak akkor lehet tölteni ha kikapcsolom. Ami egy érdekesség még hogy azt vettem észre hogy ha bedugom tölteni és úgy kapcsolom ki akkor kikapcsolva se tölt. Visszakell kapcsolnom majd úgy kihúzni a töltőt aztán ki vissza és mikor már teljesen kikapcsolt akkor bedugni és akkor tölt. Próbáltam vattát belenyomni vékony faszilánkal és picit bennehagyni majd kiszedni de a helyzet változatlan.
2021. jún. 28. 14:25
 17/17 anonim ***** válasza:

#11

Az OTG módba váltás részben hardveres dolog csak. Ha nem fut aktívan a rendszer, nem vált át OTG módba, így a töltésvezérlő teheti a dolgát.

Bekapcsolt állapotban pedig az OTG módba váltás miatt nem kommunikál semmilyen eszközzel kliens módban, csak host -ként funkciónál és persze leadja az ilyenkor megszabott 5V -os feszültséget is (ami szép lassan akár tönkre is teheti a csatlakozót, ha az vizes).


Persze az elméletem feltételezi, hogy víz vagy fémreszelék van a csatlakozójában.


Ha nincs víz és fémreszelék sem (megnézhetnéd egy nagyítóval is akár) a csatlakozóban, akkor valószínűsíthető a csatlakozó mechanikai sérülése is, illetve szoftveres hiba is...


Sajnos így látatlanban ezt nehéz diagnosztizálni...

2021. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!