Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most veszek először okostelefo...

Most veszek először okostelefont, mire kell figyelnem, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Most vennék először okostelefont. Eddig smia telóm volt, ami hívásra és sms-re alkalmas volt. Most viszont váltanék, de nem vagyok benne, hogy egyátalán mit tudnak ezek a mostani telók nyújtani, így nem tudom mire van szükségem (mik közül lehet választani)

Ami fontos:

-új telefont szeretnék, nem használtat

-DUAL SIM (de nem feltétel)

-szép képeket, videót készítsen

-sok alkalmazást szeretnék letölteni

-útvonaltervezőt

-legyen rajta hely filmeknek, sorozatoknak, ez kb mekkora mennyiségő GB-ot foglal magába?


Milyen net kell hozzá?

(minimális nethasználat, de gond nélkül betöltsön videót, filmet, közösségi oldalt)


-mennyi processzor magja legyen?

-milyen operációs rendszere legyen?

-mikre kell figyelni új telefon vásárlásakor?


Elméletileg itt vásárolnék részletre, melyiket javasoljátok:

[link]


De ha van jobb ötlet, írjátok meg.



2021. júl. 4. 08:37
 1/1 meszike91 ***** válasza:
100%

"legyen rajta hely filmeknek, sorozatoknak, ez kb mekkora mennyiségő GB-ot foglal magába?"


Te tudod mennyit akarsz rátenni. Egy komplett sorozat lehet több száz giga, az már sok a legtöbb telefonnak, de semmi értelme ezt telefonon tárolni.


Ha csak nem vagy fotós akkor a legtöbb okostelefon elfogadható képet csinál. A legjobb képeket nyilván a csúcskategória készíti, de nem hinném hogy csak ezért érdemes csúcskategóriát venni.


Alkalmazások és útvonaltervező androidra és iphone-ra is vannak. Más rendszerű nem is nagyon van a piacon.


Netnél nem tudom mennyire vannak korlátlan csomagok, de ha az ember nem mobilneten videózik órákon át, akkor 10-20 giga net valószínűleg elég. De nyilván az igényekhez kell igazítani a csomagot, az igényeket meg egyelőre nem tudni pontosan.


Én a helyedben vennék egy max középkategóriás telefont 100k alatt 128 giga tárhellyel. Ebbe belefér mondjuk egy xiaomi redmi 9t, pocofone x3, redmi note 10 pro. Egyáltalán nem kötelező xiaomi-t venni, azért azokat írtam mert azt ismerem.

2021. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!