Extrém merülés?

Figyelt kérdés
Mióta frissítettem Android 11-re,a telefonom akkumulátora mintha egy pillanat alatt szarrá ment volna. 10-20% százalékot merül készenléti módban egy éjszaka alatt, és ma reggel 2 óra alatt pedig 40%-ot(!) merültem úgy hogy csak zenét hallgattam. Van valamilyen megoldás? Esetleg vissza tudok valahogy downgradelni Android 10-re ha az megoldja a problémát?

2021. szept. 2. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
tegyél fel valamilyen akkumlátor figyelő applikéciót.
2021. szept. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valami szívja a háttérben a naftát.

Miui mondjuk nem egy takarékos, és meg tud bolondulni.


Ha semmi nem segít akkor egy full backup és egy factory reset.

2021. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Downgradet nagyon végső esetben ajánlom csak.

Kezdésként, törölj minden vírusírtó és "cleaner" appot. (haszontalanok és csomó energiát + RAMot esznek)


Ezek után beállítások -> akkumulátor-ban nézd meg nap végén hogy mi használta a legtöbb energiát. Az az egészséges ha a kijelző van legfelül.

Ami app sokat használ azok közül selejtezz. Facebook, messenger, hasonló social appok gyakori elkövetők, ezekből célszerűbb a Lite verziót használni. (Legjobb ha egyáltalán nem használod őket de ez sokaknak nem opció)


Ha nem használt, gyári bloatware alkalmazást látsz a listán, azt tiltsd le / töröld a Beállítások -> Alkalmazások alatt.

Ha nem lehet sem törölni sem letiltani, adb-vel bombabiztosan ki lehet őket kapcsolni de az kicsit bonyolultabb.


Még egy menü ami hasznos lehet az a fejlesztői beállítások -> futó szolgáltatások.

Ezt is figyeld néha hogy mi fut aminek nem kéne.


Még pár ötlet ami kis százalékban javíthat a dolgon:

Google adatgyűjtési dolgokat kapcsold ki amit csak tudsz.

WiFi scanning off.

NFC off ha nem használod.

Google play auto update off.

Lightosabb böngésző

Lightosabb Launcher (home screen alkalmazás)

Minél kevesebb appnak van értesítési engedélye annál jobb

Bluetootht, GPSt, Wifit kapcsold ki ha nem használod.

Naptime alkalmazást kipróbálhatod, gyorsabban lép tőle alvó módba a telefonod (adb kell hozzá)


Hirtelen most ennyi jutott eszembe

2021. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Köszi, néhány tanácsot megfogadtam és kicsit jobb, de még mindig horrorisztikus. Közben utánanéztem külföldi fórumokon, sokaknak volt hasonló problémája a frissítés után. Egyesek azt mondják hogy azért lehet mert sok appot még nem optimalizáltak Android 11-re. Ha tényleg ez a helyzet, akkor nincs más hátra mint várni....
2021. szept. 5. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!