Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire cseréljem le a mobilomat?

Mire cseréljem le a mobilomat?

Figyelt kérdés
Egyszerű, alapfeladatokat tudó androidos készüléket keresek. A mostani telefonom egy Huawei P8 Lite, igazából csak az egyre gyengülő akkuval van gondom, azt meg már nem cseréltetném ki. Milyen telefonok vannak, amik ma képviselik kb. ezt a kategóriát?
2021. szept. 6. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Telefonok 50 ezer ft felett
2021. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A P8 Lite új korában 50-60 000 Ft-ba került és kb. középkategóriát képviselt.

Én a Xiaomi Redmi Note 10S 128GB/6GB telefont javasolnám helyette. Árban ugyan kicsit drágább, mint a P8 Lite volt, de szerintem ez most egy jó középkategóriás készülék.

2021. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Fontos lenne még a viszonylag kicsi átmérő, elég rövid ujjaim vannak. 5,5 hüvelykes átmérő felett már kényelmetlen a használat. Sajnos úgy látom, minden gyártó 6 fölé megy már, iPhone-t meg nem akarok venni.
2021. szept. 7. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A képátmérő nem minden, mert a P8 Lite óta a képernyők már "faltól falig" érnek, azaz kitöltik a teljes előlapot. Megmondom őszintén, én sem tudtam fejből kis méretű Android-os telefont mondani, ezért az arukereso.hu-t hívtam segítségül. Szerencsére ebben lehet méret szerint is szűrni.

A P8Lite méretei: 143 x 70.6 x 7.7 mm

Egy kicsit megengedőbben 150 x 75 mm-re szűrve látod a kínálatot a következő oldalon:

[link]


Műszaki tartalomba egyetlen lényeges szűrést tettem bele, legyen benne legalább 4 GB RAM (szívem szerint legalább 6-GB-ot mondanék, de akkor még több modell kihull a rostán)

Ebből a listából a Samsung Galaxy S10e 128Gb a legolcsóbb, amit mernék ajánlani, ami azért már a középkategória fölött van.

Az arukereso.hu-n különböző szűrőkkel be tudod lőni magadnak, hogy milyen paraméterek fontosak. Ha kinéztél valamit, javaslom olvasd el az értékelését a [link] oldalon.

Ne vegyél túl régi készüléket! Lehetőleg ne legyen 1 évnél régebbi. (Tudom, a Samsung S10e is 2019-es, de akkor még erősen felső kategóriásnak számított.)

Érdemes még megnézni a Kimovil oldalát. Itt tudod ellenőrizni a különböző telefonok teljesítményét. Ezen is el lehet játszadozni a szűrőkkel:

[link]

2021. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tippeket!
2021. szept. 7. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Telefonok árai megugrottak 50-60k az ma már alsó kategória. Valahol 80-100k körül van az alsó és a középkategória határa.


Méretben sajnos kevesen gyártanak kompakt telefonokat 72mm szélesség és alatta. Ha van akkor drága mert nem középkategóriás. Sok gyártónak meg nincs is.

50-60k környékén nincs egyáltalán egy kezes telefon.


Ami kicsiben elég jó az a Google pixel 4a és nem drága de nem a kért árkategória.


Ha a pénz a fontosabb szempont akkor elengedném a méretet sajnos.

Így nagyobb a merítés amit kaphatsz. Xiaomi Redmi note 10 széria darabjai, Realme 7-8 amiket kapsz. 80k tól Samsungokat is érdemes figyelembe venni.


6Gb ram hosszú távon valóban jó, és CPU ban se nagyon mennék le antutu 8 ban ha nem présel ki magából minimum 200.000 pontot vagy környékét azt inkább ne. 250-300k pont tól felfelé már okés.


Itt is tudsz keresgélni [link]

50-60k között realme 7-8 amit tudok javasolni.

Én is utállom ezeket a marha nagy lapátokat, úgy látszik a többség szereti.

2021. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!