Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit kell figyelni egy telefon...

Mit kell figyelni egy telefon kamerájánál?

Figyelt kérdés
Telefon váltás előtt vagyok és nekem az elsődleges szempont az a kamera, mert sokat fotózok telefonnal. De nem igen érték ahhoz, hogy mit is kell nézni meg, hogy mi a jó. Olvastam például, hogy a Xiaomi 108 megapixeles kamerát rakott sok telefonba de a megapixel az nem egyenlő azzal hogy jobb képet csinál, mint mondjuk egy új Iphone vagy S21. Tehát mit kell figyelnem a kameráknál?

2021. nov. 18. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, ha teszteket nézel.
2021. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:

Így van. Nem mindig előnyös a sok pixel.

A szenzorok érzékenység, mérete inkább fontos, főleg kevés fénynél mutatkozik meg, meg a lencsék minősége és persze a szoftveres javítás, ami mindegyik mobilban rendesen dolgozik egy adott képen, hogy ez mennyire alakítja át a színeket, mossa el az éleket. Vannak mobilok, amik képesek RAW formátumban rögzíteni, ennek előnye, hogy jobb, könnyebb vele az utómunka.

A másik dolog, hogy kinek milyen kép tetszik. Valakinek az élénkebb színek jönnek be, más inkább a természetes visszaadást szeretné a képen látni. Pl az iphone-ok közelebb állnak a természetes visszaadáshoz, melegebb hőmérsékletű képet készít, pl nekem ez jobban bejön, mint a szemet kápráztató túlszaturált szinek. Nagyon sokat fejlődtek a kamerák, sok mobil adott esetben komoly minőségre képes. Még annyit, hogy videózás terén az új 13Pro ,max még komolyabb szintre lépett. Nézz pár tesztet, youtube tele van velük, melyik mobilnak tetszenek a képei könnyebben megtudhatod.

2021. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem speciel személy szerint jobban bejönnek az élénkebb színek
2021. nov. 18. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyelj oda, hogy ne legyen nagyon maszatos a kamera!
2021. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!