Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tudok akkor tenni, ha a...

Mit tudok akkor tenni, ha a Huawei Mate 20 Light telefonom nem tölt, csak kijelzi, hogy tölt?

Figyelt kérdés
A töltő jó, kipróbáltam egy másikat is. Viszont nem tölt, csak megjelenik, hogy tölt, de 0%-on van. Ha kihúzom a töltőt, azonnal lemerül. Sajnos nincs pénzem új telefonra. Mit tudok tenni?

2021. nov. 28. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Aksicsere
2021. nov. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bekapcsolni sem kapcsol be?

Tölteni meddig töltötted? Egy éjszakát érdemes lenne rajta hagyni.

2021. nov. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na ugy tunik most tolt. Kikapcsoltam, kihuztam a toltot. Majd egyszerre benyomtam a bekapcsolo gombot es a hangero fel gombot. Ez valoban segitett. (Youtube videoban neztem utana.)


Egyébként arra gyanakszom, hogy a hetvegen egy masik huawei toltovel toltottem. Lehet ez volt a gond?

2021. nov. 28. 23:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondok ennel erdekesebbet. De semmi extra.. sima fizika... sima Ohm torveny..


A nagyon gagyi kinai kabel is szamithat. En egy adott telefonnal es toltovel kiserleteztem. Tehat CSAK a kabelt cserelgettem.


Volt nekem is olyan... aminel jelezte ugyan a toltest a telo de kb semmit nem toltott.


Valszeg az oka az hogy egyes kinai kabelekbol kisporoljak a rezet es iszonyat vekony a tapvezetek a kabelben. Egy tolto kb 1-1,5A-rel dolgozik ha tul vekony a vezeto akkor azert 1-1,5 meteren (sot duplan a ket polus miatt) lehet akkora a feszultsegeses a kabelen, hogy a telefon tolto elektronikajanak a rendes tolteshez mar az keves.


Sajnos szemrevetelezessel hogy milyen a kabel meg sem lehet allapitani. Mert az hogy vastag es merev semmit nem jelent... olyan vastag PVC kopenyt ont ra a kinai amilyet akar... :( Sajnos csak terheles alatt derul ki.


Regen Ebayen vettem ilyen szutykokat de mar feladtam...

2021. nov. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A csatlakozó is telemehetett zsebpiszokkal, azt is érdemes lehet kitisztítani, hátha.
2021. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha piszok lett volna, akkor nem is csatlakozik. A probléma itt az volt, hogy kiírja, hogy tölt, miközben nem. Szal a töltés jel ott van, de mégse töt.
2021. nov. 29. 00:17
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 Igen ezt kifelejtettem..

Ott is "elparologhat" a teljesitmeny.


Rossz fogkefevel esetleg fogpiszkaloval probalkozhatsz. Csak vigyazz ne seruljenek az erintkezok... Iszonyat vekonyak es konnyu "osszegubancolni" oket. Ligthosabb esetben ki is lehet fujni belole. Vagy ha jo a tudod... vagy suritett levegovel. Esteleg kis izopropil alkohollal is finoman megkinalhatod...


Sajnos a telefonok csatijanak ez a rakfeneje. A kez zsirja... a zseb sok szosze.. Es mindezt a kabellel csak beljebb es beljebb nyomja az ember.


En mar tisztitottam olyan telefont isnerosnek amibol miutan kipiszkaltam a koszokat.. kb 1-1,5 mm-rel beljebb lehetett tolni a csatit... :)

2021. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mese. Váltani kell egy iPhone 13 Pro Max 1Tb telefonra😉👍
2021. nov. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
En tovabbra is arra gyanakszom hogy mas kabellel toltottem. Bar mindketto huaweies, az egyik kabel az oramhoz a masik a telefonhoz volt. Miota megcsinaltam ezt a bekapcsolo gomb hangero lenyomasa kombot azota minden okesnak tunik. Este fel is toltott.
2021. nov. 29. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!